روحانی اهل سنت بجنورد: هر وجدان بیداری جنایت علیه مسلمانان هند را محکوم خواهد کرد

بالی آخوند افشین گفت: هر وجدان بیدار و آگاهی فارغ از هر تفکر و اندیشه ای این جنایت و ظلم علیه مسلمانان بی گناه هندی را محکوم خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، بالی آخوند افشین روحانی اهل سنت بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه حامی و پیرو مستضعفان جهان بوده است، خاطرنشان کرد: بنده از مسلمانان جهان و وجدان‌های بیدار، حمایت بی‌دریغ از مظلومان فاجعه اخیر را خواهانم و دفاع و حمایت از مظلومین وظیفه اسلامی و شرعی ما است.

آخوند افشین تصریح کرد: در برابر هر واقعه ای که بر مسلمانان در هر نقطه‌ای از جهان می‌افتد نباید بی‌تفاوت باشیم. زیرا که طبق روایات صحیح هر کس شب را به صبح برساند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست.

وی با محکومیت کشتار مسلمانان در هند، اظهارداشت: باید در برابر حوادثی که برای مسلمانان رخ می‌دهد در حد توان موضع‌گیری کرد. شکی نیست که مسلمان‌کشی در هند خلاف بشریت و اصول انسانی است.

وی افزود: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت‌آمیز اقدام کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.