رئیس مرکز مطالعات امنیت پایدار سپاه پاسداران: تنها به وحدت شعاری اکتفا نکنیم

سردار دکتر حسن رستگار مقدم گفت: پيش از انقلاب مباحث كلامي بسياري پيرامون وحدت صورت مي گرفت ولي بعد از انقلاب اين مباحث به صورت عملي به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، سردار دکتر حسن رستگار مقدم در نشست رسانه ای نقش وحدت در پیروزی های دفاع مقدس و جبهه مقاومت كه در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد، اظهار داشت: بحث ما در جنگ تحمیلی سخت افزاری صرف نیست بلکه بحث های معنوی زیادی مطرح است.

وی با ابراز گلایه گفت: چرا نتوانسته ایم حق مطلب را در مورد روحانیت اهل سنت ادا کنیم، اکثر قریب به اتفاق امام جمعه های شهرهای کرد در دوران انقلاب به خاطر حمایت از امام و انقلاب و دین شهید شده اند اما حتی نامی از آنها نمی بریم،‌ علمایی هم امروز در معرض تهدید افراطی های مذهبی هستند که سخت تر از تهدیدهای کمله است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب بین علمای شیعه و اهل سنت بحث های کلامی زیادی در مورد وحدت صورت گرفته بود؛ اما انقلاب اسلامی این مساله کلامی را به صورت عملی و رفتاری بین اقوام ایجاد کرد و پیوند ناگسستنی عملی و قلبی در دفاع مقدس و دین بین اقوام شکل گرفت.

سردار رستگار مقدم گفت: در اکثر روستاهای اهل سنت، ما نماز جمعه داریم و در خطبه ها اکثر خطبا در روشنفکری افکار نقش اساسی داشته اند که اینها باید بیان شود؛ افزایش بصیرت دینی، مبارزه با تفکرات افراطی گری، تهییج مردم علیه رژیم پهلوی، امیدوار نگه داشتن مردم در تداوم انقلاب همه از مسائلی است که از همان ابتدا این روحانیون و علما بودند که به طور کلی در آنها نقش اصلی را ایفا کردند نه سیاسیون سست عنصر.

وی افزود: در حوادث مختلف روحانیون در خط مقدم حفظ و حراست از چهار ستون اصلی هویت اهل سنت، هویت ایرانی، منافع ملی و ارزشی اعتقادی و فرهنگ و در حفظ مسائل امینتی بوده و هستند. کردهای ما هم تهدیدهای داخلی را پس زدند هم در طول ۴۰ سال در این عرصه پای کار بوده اند.

سردار رستگار مقدم خاطرنشان کرد: هیچ چیزی را ازسوی روحانیت و مردم به عنوان ضد وحدت نداریم، هم انقلاب به کردها خدمت کرده و هم کردها به انقلاب؛  شاخص ما ۱۱ هزار شهید کرد تقدیمی به انقلاب است، تنها خانواده با شش شهید در کشور ما، کرد هستند و امروز وحدت عملی این است که  مجسمه پدر این شهیدان و خود آنان را در میدان انقلاب بالا ببریم نه اینکه به وحدت شعاری اکتفا کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.