رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان: عالمان دین، حافظان مرزهای عقیدتی و دینی مردم هستند

حجت الاسلام والمسلمین فرجام گفت: همانگونه که حافظان مرزهای جغرافیایی و امنیتی کشور در بهترین شرایط خود قرار دارند و بیدار و آگاه هستند، علما نیز باید از مرزهای اعتقادی مردم حراست نمایند.

به گزارش روابط عموی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمین فرجام در مراسم دانش آموختگی ۶ نفر از طلاب اهل سنت مدرسه علمیه الهادی کهنه جلگه که روز گذشته در این مدرسه برگزار شد، با اشاره به اینکه اطلاق نام فارغ التحصیل به علم آموزان علوم دینی، اطلاقی صحیح نیست، افزود: کسی که وارد این عرصه می شود، می بایست تا آخر عمر به کسب علم و افزودن به اندوخته های علم خود ادامه دهد و از این رو فراغتی برای علم آموزی او وجود ندارد.

وی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: خوشحالیم که از دیدار قبلی که در تازه یاب در خدمت شما بودیم هم نماز جمعه بجنورد و هم نماز جمعه روستای کهنه جلگه برگزار شد.

ایشان ادامه داد: خدا را شاکریم و انشاالله این مراسم دینی و همه مراسمات دینی دیگر باشکوه در منطقه شما متدینین و نمازگزاران عزیز برگزار بشود.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام با بیان اینکه در جمعی که امروز در خدمتشان هستیم اغلب علما و بزرگان عرصه دین حضور دارند، ابراز داشت: صحبت های امروز من متناسب با حاضرین جلسه است ولذا صحبت های خود را در دو بخش قرآنی ادامه می دهم.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، ابراز داشت: از آیات قرآنی استفاده می شود که انسان ها هم در دنیا و هم در آخرت مراتب و درجاتی دارند انسان ها از لحاظ ایمانی و از لحاظ درجات انسانی متفاوت هستند در آخرت هم همین گونه است این درجات برمی‌گردد به اینکه ما چگونه عمل کنیم برخی افراد ایمان سستی دارند بعضی ایمانشان کالجبل الراسخ هست. برخی ایمانشان در راحتی و آسایش است و اگر امکانات و راحتی ها فراهم شود، اهل عبادت و بندگی هستند اما اگر شرایط یک مقدار سخت شود اهل ایمان و اعتقاد در شرایط سخت نیستند.

وی افزود: درجات ایمان افراد یکسان نیست چیزی که از ما به عنوان عالمان دین خواسته شده است که باید با دیگران تفاوت داشته باشد این است که برخی عمل حسن دارند اما برخی اعمالشان احسن است ازما به عنوان مبلغین دین عمل احسن خواسته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام ادامه داد: مدارس و حوزه های علمیه پایگاه های حفظ دین مردم هستند. وجود مدارس و حوزه های علمیه در این مناطقی که راه های صعب العبوری دارد و افراد برای کسب علم می بایست راههای پر مشقتی را طی نمایند، از برکاتی است که به واسطه حضور شما عالمان و بزرگان میسر شده است.

ایشان ادامه داد: درجات ایمان ما به عملکرد ما بر می گردد. خداوند را شاکریم که آمار مساجد جامعه اهل سنت ما بعد از انقلاب ۶ برابر شده است و ۶۰۰ درصد رشد داشته است مبلغین دین نسبت به گذشته به حمدلله بیشتر شده است ما انتظارمان این است مدارس ما جذب بیشتری داشته باشند استعدادهای بیشتری جذب شود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان افزود: نکته سومی که در تعیین درجات افراد حائز اهمیت است، تعهد و پایبندی نسبت به اموریست که از او خواسته شده است.

وی افزود: ما امروز باید با همه وجود احساس کنیم که لباس ترویج آموزه های دینی و قرآنی بر تن داریم ما در عالم طلبگی اگر بخواهیم بهترین عمل و احسن اعمال را داشته باشیم، اول باید نیت خود را خالص کنیم از موقعیت های اعتباری باید به سوی جایگاه های حقیقی حرکت کنیم .

ایشان ادامه داد: امروز اگر حافظان امنیت کشور در این عرصه یک لحظه غافل شوند و بد عمل کنند چه اتفاقی می افتد باید هوشیار باشد باید بدانند چگونه حافظ مرزهای این کشور باشند و دشمن را رصد کنند چون باور دارند اگر آنها به خواب بروند، اما دیگران بیدارند و منتظر غفلت ما هستند.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام ابراز داشت: امروز موفقیت های امنیتی کشور به لطف هوشیاری و بیداری نیروهای نظامی و انتظامی کشور و حافظان مرزهای جغرافیایی و حافظان امنیت های کشور بهترین شرایط را دارد این امنیت نتیجه هوشیاری و رصد دقیق کارهای دشمن است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، افزود: ما نیز در حفظ مرزهای فرهنگی و اعتقادی باید چنین هوشیاری و عملکردی داشته باشیم امروز برخی از فضای مجازی می نالند اما فضای مجازی مانند تیغه دو لبه هست اگر ما کم کاری کنیم لبه تیز آن به سمت ما می آید. باید هوشیار باشیم و این عرصه را به دشمن واگذار نکنیم و حضور فعالتری در این زمینه داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.