رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان: حق همیشه در دل مشکلات بوده که پیشرفت کرده و پیروز شده است.

حجت الاسلام و المسلمين فرجام گفت: اگر امروز هر فردی که مسئول است، تریبون دارد و یا… حرفی بزند، کلامی بگوید، قلمی بزند و قدمی بردارد که موجب سست شدن اراده مردم در استمرار و ادامه راهشان شود خلاف قرآن عمل و به مردم خیانت کرده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر فرجام در همایش شکوه و اقتدار انقلاب اسلامی در چهل سالگی که با حضور ائمه جمعه، مديران و مدرسين مدارس علميه اهل سنت استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي ۱۱بهمن‌ماه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد تربت‌جام برگزار شد، عنوان کرد: چهل سال از انقلاب گذشته و وارد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب خواهیم شد که در سال ۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و یک رژیم وابسته، مجهز و مسلح را ساقط کرد و بر ویرانه‌های آن نظام ساقط شده بنای جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شد.

وی بیان کرد: فردی که در سال ۵۷ به‌دنیا آمده امروز یک فرد بالغ و میان‌سال چهل ساله است؛ باید برای کسانی که انقلاب را ندیدند، وقایع آن زمان را تبیین کنیم، این تبیین باید با سه محور “چه بودیم”، “چه شد” و “چه هستیم” مطرح شود و برای “چه بودیم” می‌توان فقط به یک آیه قرآن اشاره کرد که بیان می‌کند نظام‌های فرعونی و استکبار مردم‌شان را خفیف، سبک و کم ارزش می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام ادامه داد: در نظام شاهنشاهی سابق نیز دقیقا همین مسئله بود و ملت و مردم تحت سلطه و سیطره استکبار بودند و این چنین نظام‌هایی مردمشان را خفیف می‌کنند. امام خمینی در یکی از بیانات‌شان می‌فرمایند من بسیار ناراحت شدم وقتی دیدم عکس شاه این مملکت در برابر رئیس جمهور آمریکا مثل یک عبد ذلیل منتشر می‌شود؛ نظام سلطه گذشته ریشه در استکبار داشت که با خروش، جنبش و نهضت مردم خلع شد و حقی که باید در اختیار مردم می‌بود به مردم واگذار شد.

وی تصریح کرد: به مردم قدرت انتخاب داده شد و اگر صرفا با این نگاه به انقلاب۵۷ نگاه کنیم فقط یک جابه‌جایی قدرت صورت گرفته است که البته در این جابجایی قدرت توده تحت سلطه دیگر می‌توانند به بالاترین مدارج حکومتی و نظام دسترسی داشته باشند. اما باید در کنار این نگاه، نگرش تحلیلی براساس قرآن را هم لحاظ کنیم و اگر با این نگرش به مسائل بنگریم در‌ می‌یابیم که انقلاب ما رویارویی ستیز تاریخی حق و باطل است.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام افزود: انقلاب فقط جابه‌جایی قدرت نبود و پیش از آن یک انقلاب درونی، معنوی، اخلاقی و رفتاری مبتنی بر آموزه‌های قرآن در دل جامعه رخ داد. در این ۴۰ سال نیز جمهوری اسلامی نشان داده و هم اثبات شده که این انقلاب رویارویی نبرد حق و باطل است. بر همین اساس اگر ما ستیز حق و باطل را در نگرش خود لحاظ کنیم، قرآن به ما می‌آموزد که در این ستیز «حق» باید برای خودش برنامه‌ریزی و مدیریت داشته باشد چرا که «باطل» پیوسته در حال برنامه‌ریزی برای از بین بردن حق است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن پیوسته در حال مکر و حیله است اما خداوند متعال هم همیشه حافظ دین و آرمان‌های الهی می‌باشد و در این نبرد ۴۰ ساله که از انقلاب ۵۷ شروع شد دشمن همان چیزی را دنبال می‌کند که در قرآن هم به ما گوشزد شده است. دشمن صریحا می‌گوید اگر ایران غذا می‌خواهد باید به حرف ما گوش بدهد؛ در قرآن هم صریحا بیان شده که دشمنان شما دوست دارند شما به رنج و زحمت بیفتید و باز در قرآن گفته شده که این تمام آنچه که آن‌ها می‌خواهند نیست و تنها بخشی از خواسته‌های قلبی آنان است.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام خطاب به روحانیون و علما گفت: اصلا برفرض که ما سیاسی نباشیم، علم سیاست نخوانده باشیم اما کتاب قرآن که شب و روز با آن سر و کار داریم و شیعه و سنی هم ندارد و متعلق به همه ماست به ما می‌گوید در مقابل دشمن کوتاه نیایید و اگر فکر می‌کنید دشمن می‌خواهد کوتاه بیاید اشتباه می‌کنید و دشمن همیشه دشمن است و کوتاه نمی‌آید مگر به قول بعضی افراد آن جا را هم مسجد و حسینیه کنید وگرنه از دشمنی دست بر نمی‌دارد و هر زمان شما دچار مشکلات و مصائب شوید دشمن خوشحال‌ می‌شود و دشمنان از به سستی کشاندن کشور، آسیب رساندن و ضربه زدن، لحظه‌ای غفلت نمی‌کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تاکید کرد: اگر کارهای شما رو به پیشرفت است، در مملکت آبادانی، سازندگی و توجه به مردم وجود دارد و حق به حق‌دار می‌رسد و تلاش حاکمان در جهت برقراری عدالت و مردم به نظام امیدوار و علاقه‌مند باشند این مسائل چهره دشمن را عبوس می‌کند اما اگر در کشور گرفتاری، رنج، زحمت، فقر، فساد، فلاکت، بی عدالتی و در نهایت نارضایتی مردم بود، متولیان امور باید براساس آیات قرآن کریم در جهت رفع این مسائل و رضایت‌مندی مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام متذکر شد: مردم در این ۴۰ سال برای این نظام هیچ کوتاهی نکردند و مثل کوه پشت نظام ایستاده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین دشمن در عرصه تبلیغات و فضای رسانه‌ای می‌خواهد ما را تحت فشار قرار دهد؛ همان طور که در زمان پیامبر هم با تبلیغات علیه ایشان قصد داشتند، تحت فشارشان بگذارند و قرآن می‌گوید این فشارها نقشه شیطانی، برای نفوذ به مسیر پیامبران الهی است. دشمنان به طور فراوان دروغ می‌گویند و خودشان هم می‌دانند که دروغ می‌گویند اما به روی خود نمی‌آورند.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام اظهار کرد: قرآن در ادامه آموزه‌هایش به ما راه نجات را نیز معرفی می‌کند که راه را گم نکنیم؛ مقاومت و ایستادگی از راه حل‌های ماست. باید روح مقاومت را در جامعه بدمیم و آن را تقویت کنیم چرا که دشمنان شبیه برخی حیوانات هستند که پارس می‌کنند و اگر آدم بگریزد هم پارس می‌‌کنند و هم ما را تعقیب خواهند کرد و بنابراین باید مقابلشان بایستیم.

وی گفت: اگر امروز هر فردی که مسئول است، تریبون دارد و یا… حرفی بزند، کلامی بگوید، قلمی بزند و قدمی بردارد که موجب سست شدن اراده مردم در استمرار و ادامه راهشان شود خلاف قرآن عمل و به مردم خیانت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.