رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان: آنچیزی که باعث خنثی شدن توطئه دشمنان در تقابل با جهان اسلام می شود هم افزایی و همدلی مسلمانان با یکدیگر است.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام اظهار داشت: رهبران نالایق و ناكارآمد و حكومت هاي بدون ريشه و دور از مردم در كشورهاي اسلامي، کید استکبار جهانی و بی توجهی و غفلت از سر ناآگاهی و تعصب، باعث به وجود آمدن اوضاع بحراني و نابسامان امروز در جهان اسلام شده است.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين اكبر فرجام در همايش بزرگ محمد بشير وحدت كه با حضور بيش از ۷۰۰ نفر از علماي اهل سنت و شيعه استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي در مشهد برگزار شد، با اشاره به برگزاري برنامه هاي متعدد در هفته وحدت امسال، افزود: در سال ۹۶ برنامه هاي متعددي در سراسر سه استان برگزار شد كه بحمدلله با حضور گسترده و پرشور علما و روحانيون و مردم شيعه و سني اين استان ها همراه بود.
وي افزود: هفته وحدت امسال را در حالي آغاز كرديم كه در هفته هاي پيش از آن به بركت خون شهدا ستون فقرات يك جريان خشن و افراطي در منطقه ما شكست و پرچم خشونت و مغاير با آموزه هاي ديني برافتاد.
ايشان ادامه داد: از اين پس وظيفه همه ما اتقوا الله است چرا كه همواره با دسيسه دشمن، زمينه ايجاد چنين گروههايي در سرزمين هاي اسلامي وجود دارد و اگر مسلمانان هوشيار نباشند دشمن دوباره به فكر ايجاد چنين گروههايي خواهد افتاد.
عضو شوراي نمايندگان ولي فقيه در مناطق قومي اوضاع جهان اسلام در شرايط كنوني را اوضاعي نابسامان و حساس عنوان كرد و اظهار داشت: امروز در منطقه ما جنگ، كشتار و خون ريزي وجود دارد كه بخش عمده آن ناشي از كيد و توطئه دشمنان است و عامل اجراي آن نيز خود مسلمانان هستند.
وي افزود: يك عامل اين درگيرها حاكمان و حاكميت هاي بدون ريشه در مردم هستند. حاكمان دست نشانده و مدعيان خادم الحرمين ها بدون هيچ پرده پوشي اعلام مي دارند كه با رژيم صهيونيستي در ارتباط هستند.
رژيم صهيونيستي خيرخواه امت اسلامي نيست.
حجت الاسلام والمسلمين فرجام با بيان اينكه رژيم صهيونيستي خيرخواه امت اسلامي نيست اظهار داشت: حاكمان امروز برخي از كشورهاي جهان اسلام آگاهانه، دست در دست رژيم صهيونيستي به دنبال از بين بردن موفقيت هاي اسلام هستند.
رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، بي توجهي، غفلت و تعصب كوركورانه را از مهمترين عوامل ايجاد وضعيت كنوني در جهان اسلام دانست و اظهار داشت: گروهي خشن با پرچمي كه نام رحمت للعالمين بر آن نقش بسته است به جناياتي دست زدند كه مورد تاييد هيچكدام از اديان الهي نيست.
وي افزود: امروز استكبار جهاني و صهيونيزم بين الملل همان ياجوج و ماجوج قرآني هستند كه به دنبال فتنه و ايجاد دودستگي در ميان امت اسلامي هستند.
ايشان با بيان اينكه ايران اسلامي در طول دوران حيات خود فتنه هاي زيادي را از سر گذرانده است تصريح كرد: آنچیزی که باعث خنثی شدن توطئه دشمنان در تقابل با جهان اسلام می شود هم افزایی و همدلی مسلمانان با یکدیگر است.
وي در ادامه افزود: آنچيزي كه در كشور هاي منطقه باعث شد پرچم داعش فرو افتد نيز هم افزايي امت اسلام بود. اگر جهان اسلام مي خواهد دوباره به دوران آرامش و ثبات خود بازگردد چاره اي ندارد كه استكبار جهاني را رها كرده و به دنبال داشته هاي خود باشد و به خود متكي شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.