رئیس دفتر مطالعات راهبردی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی: دفاع مقدس ما مظهر و نماد وحدت اقوام و مذاهب بود

سردار دکتر عباسعلی فرزندی گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ظرفیت های ما را به فعل رساند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، سردار دکتر عباسعلی فرزندی، در نشست رسانه ای نقش وحدت در پیروزی های دفاع مقدس و جبهه مقاومت كه در محل ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد، اظهار داشت: امروز به اقرار دشمنان و دوستان، انقلاب اسلامی احیا کننده اسلام ناب و به دنبال برقراری وحدت و انسجام اسلامی و احیای هویت مسلمانان بوده است.

وی افزود: برای نابودی انقلاب اسلامی دشمنان ما ده‌ها برنامه براندازانه به کار بردند،‌ جنگ سوم جهانی در یک دوره هشت ساله رخ داد و ما به اشتباه از آن با عنوان جنگ ایران و عراق یاد می کنیم. اروپا،‌ آمریکا و اسرائیل هرچه در توان و ظرفیت داشتند از تجهیزات و فناوری های سلاح های شیمیایی بسیج کردند اما موفق نشدند.

فرزندی گفت: دفاع مقدس مظهر و نماد وحدت اقوام و مذاهب بود. ۱۰۰ روحانی برجسته شهید اهل سنت می تواند گویای این وحدت باشد، شهدایی که امروز هم سرمایه ای برای تمسک جهت گذر از پیچ های تاریخی هستند،. هدف وحدت را اگر حفظ شرافت و جلوگیری از استبداد و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و شکسته شدن سلطه جهانخواران بدانیم ،‌دفاع مقدس مظهر همه اینهاست.

وی خاطرنشان کرد: بازیابی عظمت از دست رفته امت اسلامی و حفظ از گزندهای پیش رو و برقراری صلح و آرامش از ثمره‌های دفاع مقدس بود، حماسه دفاع مقدس ما عزت، امنیت، اقتدار ملی و الگوهای ماندگار برای نسل ها به همراه داشت. از نتایج دفاع مقدس ایجاد و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت است که نه تنها در ایران بلکه در منطقه ایجاد شده است.

وی ارتقای توانمندی ها، آمادگی عملی، مدیریت جهادی و انقلابی تغییر معادله قدرت جهانی، تشکیل سپر مستحکم دفاعی را نیز از دیگر ثمره‌های دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ظرفیت های ما را به فعل رساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.