رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: حضور پر شور و گسترده مردم مومن و متعهد ايران اسلامي در مراسمات و همايش هاي گراميداشت هفته وحدت نشان دهنده موقعيت شناسي و بصيرت امت مسلمان و هميشه در صحنه ايران مي باشد.

حجت الاسلام و المسلمين فرجام گفت: دشمن هيچگاه از دسيسه و اختلاف افكني ميان امت اسلام دست بر نخواهد داشت و  اين سيري كه توسط استكبار جهاني در چهار دهه اخير جهت انشقاق ميان مسلمانان ايجاد شده است هيچگاه متوقف نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمين فرجام، رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان در اولين نشست مجمع فقهي علماي اهل سنت خراسان بزرگ كه روز سه شنبه ۲۱ آذر ماه ۹۶ در دفتر امور اهل سنت خراسان برگزار شد، با اشاره به برنامه طولاني مدت استكبار جهاني جهت نفوذ در ميان امت اسلامي، اظهار داشت: دشمن هيچگاه از دسيسه و اختلاف افكني ميان امت اسلام دست بر نخواهد داشت و  اين سيري كه توسط استكبار جهاني در چهار دهه اخير جهت انشقاق ميان مسلمانان ايجاد شده است هيچگاه متوقف نخواهد شد.

ايشان افزود: گروههاي تكفيري همچون القاعده و داعش ساخته و پرداخته دست خود استكبار است و اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي از سوي آمريكا در ادامه همين سياست مزورانه است.

عضو شوراي نمايندگان ولي فقيه در مناطق قومي با ستايش از حضور مردم در برنامه ها و مراسمات هفته وحدت اظهار داشت: حضور پر شور و گسترده مردم مومن و متعهد ايران اسلامي در مراسمات و همايش هاي گراميداشت هفته وحدت نشان دهنده موقعيت شناسي و بصيرت امت مسلمان و هميشه در صحنه ايران است و همين حضور و بصيرت است كه نقشه هاي دشمنان اسلام را نقش بر آب خواهد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام با اشاره به تشكيل مجمع فقهي علماي اهل سنت خراسان بزرگ آن را زمينه ساز احياء مرجعيت علمي در خراسان بزرگ دانست و تصريح كرد: تاريخ اين منطقه از جغرافياي ايران اسلامي شاهد حضور علما و دانشمندان بزرگيست كه در طول تاريخ سردمدار سيادت علمي در جهان اسلام بودند.

ايشان ابراز داشت: وجود علما و دانشمندان بزرگ اسلامي با اسامي بلخي، هروي، مروي و … نشان مي دهد منطقه خراسان بزرگ مهد علوم اسلامي و ساير علوم ديگر در جهان اسلام بوده است.

رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با بيان اين مطلب كه مجمع فقهي خراسان باعث ايجاد هماهنگي و اتفاق در بيان فتاوا و ايجاد ارتباط قوي تر بين علماء و مردم خواهد شد، تصريح كرد: دارالافتاء در مدارس علميه مرجع پاسخگويي به سوالات شرعي و ديني مردم بوده و ايجاد مجمع فقهي در راستاي تقويت اين مراكز مي باشد.

ايشان در خاتمه با گراميداشت ياد و خاطره مرحوم مولوي غلام احمد علي بايي و علماي فقيد اهل سنت خراسان،‌ براي ايشان آرزوي غفران الهي نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.