رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان: نيمي از پيكره جامعه ما را بانوان تشكيل مي دهند و توانمند سازي اين قشر از جامعه امري ضروريست

حجت الاسلام و المسلمين فرجام گفت: نبايد از ظرفيت عظيم اجتماعي بانوان غافل باشيم و ضروريست براي توانمند سازي اين قشر از جامعه برنامه ريزي هاي دقيقي از سوي نهادهاي مسوول صورت پذيرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام و المسلمين فرجام در نشست هم انديشي جمعي از بانوان فرهيخته مناطق تلفيقي خراسان رضوي با رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در ابتداي سخنان خود با گراميداشت ياد شهداي بزرگوار جنايت اخير آمريكا به ويژه شهيد بزرگوار سردار سپهبد حاج قاسم سليماني و همچنين شهداي انقلاب و جنگ تحميلي و ۲۰۰ شهيد اهل سنت خراسان اظهار داشت: در صدد هستيم در آينده اي نزديك يادواره شهداي اهل سنت سه استان را برگزار نماييم و ياد و خاطره شهداي عزيز استان را گرامي بداريم.

وي افزود: امروز ۱۳ ماه جمادي الاول بنا به روايتي شهادت دخت نبي مكرم اسلام(ص) حضرت فاطمه زهرا(س)است كه هم الگو و اسوه همسرداري و هم مادر نمونه و هم فعال سياسي اجتماعي و هم مدافع واقعي اسلام و مسير صحيح دين بودند.

ايشان با بيان اينكه نيمي از پيكره جامعه ما را بانوان تشكيل مي دهند، اظهار داشت: نبايد از اين ظرفيت عظيم اجتماعي غافل باشيم و ضروريست براي توانمند سازي اين قشر از جامعه برنامه ريزي هاي دقيقي از سوي نهادهاي مسوول صورت پذيرد.

حجت الاسلام والمسلمين فرجام خاطر نشان كرد: دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در طول ۳ سال اخير با برنامه ريزي جهت توانمند سازي بانوان اهل سنت استان اقدام به برگزاري كلاس هايي با عنوان سبك زندگي اسلامي ايراني در حاشيه شهر مشهد و ساير مناطق تلفيقي نموده است كه نتايج خوبي به همراه داشته است.

وي با بيان اينكه اين كلاس ها توانست بسياري از مشكلات و معضلات بانوان را مورد بررسي قرار دهد، اظهار داشت: خانواده ركن اساسي جامعه و بانوان ركن اساسي هر خانواده هستند و مشكلات آنها مي تواند زنگ خطري باشد براي ما كه اگر مي خواهيم جامعه سالمي داشته باشيم، مي بايست بانوان ما از سلامت روحي و جسمي كافي برخوردار باشند.

ايشان برگزاري سلسله جلسات ويژه نو مزدوجين اهل سنت را از ديگر اقدامات دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان دانست و ابراز داشت: در اين سلسه جلسات كه تاكنون ۲ جلسه از آن برگزار شده است، بنا داريم ارتباط ميان نومزدوجين جامعه اهل سنت با مشاورين خانواده را بيشتر كنيم تا بتوانيم از اين طريق مشكلات و آسيب هاي پيش روي زوجين جوان را به حداقل برسانيم.

حجت الاسلام و المسلمين فرجام با بيان اينكه دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، متكفل و عهده دار رسيدگي به امور مربوط به جامعه اهل سنت در همه بخش هاست، ابراز داشت: در گذشته تمركز فعاليت هاي اين دفتر تنها در حوزه روحانيت، مدارس و مساجد بود. مدارس علميه اهل سنت ما در استان خراسان رضوي در بيش از هشت شهر تلفيقي به استثناء سرخس و درگز دائر مي باشند و حتي در شهر كوچكي مانند صالح آباد يك مدرسه خواهران و يك مدرسه برادران وجود دارد و در بقيه شهرها چندين مدرسه علميه وجود دارد. اما در ساليان اخير اين محدوده فراتر از حوزه و روحانيت را نيز شامل شده است و اقشار مختلف جامعه اهل سنت از جمله، بانوان، فرهنگيان،‌ دانشگاهيان و ساير اقشار اهل سنت را نيز در برگرفته است.  

ايشان افزود: هر چند گستره خدمات رساني و حوزه فعاليت دفتر افزايش پيدا كرده است اما بخش اول نيز به قوت خود باقي است و از ابتداي سال تاكنون جلسات متعددي در مساجد و مدارس علميه اهل سنت برگزار گرديده است كه آخرين آن برگزاري همايشي به مناسبت ۹ دي با عنوان مسجد و بصيرت افزايي در گام دوم انقلاب بود كه  با حضور بيش از ۲۰۰ نفر از ائمه جمعه تايباد و ائمه جمعه اهل سنت استان در تايباد برگزار شد.

رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، با بيان اينكه فعاليت در عرصه بانوان  با توجه به نقش تاثير گذار اين قشر از جامعه مي تواند به سالم سازي فضاي جامعه بيانجامد،‌ افزود: بنا داريم در اين عرصه با حضور خود بانوان و به ويژه بانوان فرهيخته و صاحب فكر اهل سنت استان،‌ برنامه هايي را برنامه ريزي و اجرا نماييم كه اميد است خود بانوان در اين عرصه فعاليت گسترده و تاثير گذاري داشته باشند و دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان نيز كمك هاي لازم را در اين زمينه ارائه خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.