جمعی از علمای دینی اهل سنت پاکستان با مسئولین دبیرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت در مناطق قومي ديدار و گفتگو كردند.

جمعی از علمای دینی شاخص اهل سنت پاکستان عصر امروز با مولوی اسحاق مدنی و تعدادی از مسئولین دبیرخانه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، جمعی از علمای شاخص اهل سنت پاکستان عصر با مسئولین دبیرخانه دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست که ۲۱ تن از علمای دینی شاخص اهل سنت پاکستان حضور داشتند علاوه بر مسئولین دبیرخانه ، مولوی دکتر اسحاق مدنی از علمای برجسته اهل سنت کشور و مشاور عالی دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور نیز حضور داشت.

بر اساس این گزارش در ابتدای دیدار مولوی دکتر اسحاق مدنی به اهمیت و ضرورت تقریب مذاهب در ایران اسلامی پرداخت و گفت: امنیت ایران اسلامی مرهون وحدتی است که امروز در ایران شاهد آن هستیم..

وی افزود: در جهان اسلام نیز باید به ضرورت حفظ وحدت بین مذاهب پی برده و بدانیم که اختلاف و تفرقه نتیجه ی مطلوبی برای دنیای اسلام نخواهد داشت و سر منشاء همه ی این اختلافات ، دشمن مشترک ما استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و اسرائیل است.

در ادامه این دیدار دکترعباسعلی فرزندی رئیس دفتر هماهنگی، نظارت و ارزیابی دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی اظهار داشت: این پیشرفت و امنیتی که در ایران اسلامی شاهد آن هستیم نتیجه وحدت بین ادیان و مذاهب اسلامی است.

وی گفت: همانطور که می دانیم، برادران اهل سنت در ایران در کنار سایر مذاهب و در وحدت کامل زندگی می کنند و به امور جای خود از جمله تحصیل و تدریس علوم دینی مشغول اند و در مسائل مختلف در کشور صاحب تصمیم اند و در دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور نیز، ۹ نفر از علمای شاخص اهل سنت در تصمیم سازی در خصوص مدارس علوم دینی اهل سنت و سایر موضوعات مرتبط با حوزه اهل سنت در کشور صاحب رأی و مستقیما تاثیرگذار هستند.

به گفته خبرنگار دبیرخانه یکی از علمای شاخص پاکستان نیز در این نشست از نتایج مطلوب و ملموس ایران در حفظ امنیت کشور و منطقه سخن به میان آورد اظهار داشت: پیام اتحاد بین مذاهب اسلامی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عامل این امنیت پایدار در ایران اسلامی است.

وی افزود: امروز نیاز اصلی جهان اسلام دشمن شناسی واقعی است که امام خمینی‌(ره) به خوبی دشمن واحد را به جهان اسلام شناسانده اند و هر گاه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در همه کشورهای اسلامی رواج یافت ما به وحدت واقعی رسیده ایم .

وی افزود: ما نیز تلاش می کنیم در کشور خود نسبت به استکبار جهانی و دشمنان واقعی اسلام شناخت واقعی داشته و نسبت به ترویج آن کوشا باشیم.

وی به پیشرفت های ایران در تمامی حوزه ها نیز اشاره کرد و گفت: از دیگر نتایج تقریب مذاهب در جامعه را می توان همین پیشرفت های جهانی و منطقه ای ایران دانست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.