ديدار مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با امام جمعه اهل سنت بيرجند

مدير امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري با امام جمعه اهل سنت بيرجند ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين اكبري مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در ديدار با مدير مدرسه علميه الصديق و امام جمعه اهل سنت بيرجند و همچنين روحانيون كاروان هاي اهل سنت بيرجند، با اشاره به حديثي از نبي مكرم اسلام(ص) اظهار داشت: رسول اسلام(ص) در حديثي مي فرمايند، با هر عالمی هم نشینی نکنید، مگر با عالمی که چند كار را انجام مي دهد.

وي افزود: عالمي شايسته همنشيني است كه بتواند جامعه را از شك به يقين رهنمون سازد از دشمني به خير خواهي دعوت كند و از كبر به تواضع هدايت نمايد.

ايشان ادامه داد: وظيفه علماي دين به عنوان راهنمايان و هدايتگران جامعه تربيت افراديست كه بتوانند داراي اين خصلت هاي حسنه باشند.

وی افزود: حضور اهل سنت ايران در حج، نشان دهنده وحدت عملی ميان شيعه و سني در اين كشور است و از طرفي باعث مي شود نظام اسلامي به دنياي اسلام معرفي شود و امت هاي مسلمان با آرمان هاي نظام آشنا شوند.

ایشان اظهار داشت: در بسته های فرهنگی که به زائران ايراني داده می شود کتبی است كه حج از ديدگاه فقها و علماي اهل سنت مورد بحث و بررسي قرار گرفته است. همچنين شوراي افتاء اهل سنت از چهار عالم اهل سنت تشكيل شده است.

وي افزود: ما پیروان امامی هستیم که فرمودند این انقلاب، یک انقلاب شیعی نیست، لذا ما توانستیم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم. این یک انقلاب اسلامی است و شیعه و اهل سنت با هم این انقلاب را حفظ کردند. رهبری انقلاب این نگاه را دارند که اهل سنت از بطن انقلاب هستند و لذا ما پیرو یک مکتب و نهضت هستیم.

گفتني است، در ابتداي اين جلسه مولوي غلام حيدر فاروقي به بيان وضعيت آموزشي مدارس علميه اهل سنت در استان و نقطه نظراتي پيرامون مساله حج پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.