در پی کشتار بیرحمانه ی مسلمانان در هند؛ امام جمعه شهرمشهدریزه بیانیه ای صادر نمود

مولوي عبدالکریم علی بائی گفت: جنايات هندوها بر عليه مسلمانان به همراهي سكوت مرگبار جوامع بين المللي، فجايعي غير انساني در كشور هندوستان ايجاد كرده كه دل هر انسان آزاده اي را به درد مي آورد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالكريم علي بايي در اين بيانيه ضمن اظهار تاسف از سکوت دولت هند و مجامع بین المللی در قبال این کشتار بیرحمانه خواستار توقف اقدامات ظالمانه هندوها شدند.

 

متن پیام ایشان به این شرح است

وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ

مدتهاست مسلمانان مظلوم و ستمدیده ی هند به خاک و خون کشیده می شوند و در کشور هندوستان شاهد جنایاتی هستیم که قلب هر انسان آزادی خواه با هر دین و مذهب و گرایشی را به درد می آورد.

متاسفانه دولت هند با وضع قوانین تبعیض نژادی و سلب حقوق دینی علیه مسلمانان، باعث ایجاد اختلاف و تفرقه در کشوری که سالها مهد ادیان و فرق و مذاهب مختلف بوده، شده است.

به آتش کشیده شدن مساجد و تخریب منازل مسکونی مسلمانان مظلوم و بی دفاع در هند توسط هندوهای افراطی و سکوت معنادار دولت در برابر این جنایات آتش اختلاف را شعله‌ورتر می کند و این اختلاف و تفرقه هرگز به سود دولت و ملت هندوستان نخواهد بود.

اینجانب ضمن اعلام همدردی با مسلمانان مظلوم هند، هر گونه سکوت و اغماضی را در مقابل این جنایات مردود دانسته و با محکوم کردن اقدامات ددمنشانه هندوهای افراطی خواستار اقدامات عاجل دولت هند و سازمانهای بین المللی و نهادهای حقوق بشری برای توقف و جلوگیری از خشونت های افراط گرایانه و قتل عام مسلمانان مظلوم هندوستان می باشم.

 

مولوي عبدالکریم علی بائی

امام جمعه اهل سنت شهرمشهدریزه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.