در روز چهارم اردوي راه رضوان رخ داد: برگزاري نشست عمومي آشنايي با تبيين معارف انقلاب با محوريت بيانيه گام دوم و كارگاه آشنايي با طب سنتي

با برگزاري نشست عمومي آشنايي با تبيين معارف انقلاب با محوريت بيانيه گام دوم و كارگاه آشنايي با طب سنتي روز چهارم اردوي راه رضوان در سال ۹۸ آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، روز چهارم اردوي فرهنگي زيارتي راه رضوان در سال ۹۸ با برگزاري دونشست آغاز به كار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين زماني، مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر كشور با ارائه مطالبي به تبيين بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب پرداخت.

ايشان با بيان اينكه بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب بدون شك برگرفته از آيات قرآني است،‌ اظهار داشت:‌ تمام نهضت هاي جهان بعد از مدتي دچار آسيب هايي شدند و به انحراف افتادند.

وي افزود: تنها نهضتي كه توانست بعد از پيروزي مراحل رشد و تكامل خود را به درستي طي كند و به همه اهداف خود كه استقلال، آزادي و ايجاد حكومت اسلامي بود دست يابد انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني(ره) بود كه بعدها الگوي بسياري از نهضت هاي آزاديخواهانه دنيا شد.

حجت الاسلام والمسلمين زماني، با ذكر روايتي از رهبر مسيحيان جهان كه توسط سفير ايران در واتيكان بيان شده بود اظهار داشت: در ديداري كه با پاپ فرانسيس داشتم علت ساده زيستي ايشان را جويا شدم ايشان عنوان كرد زماني كه با زندگي ساده امام خميني آشنا شدم ايشان را مسيح زمان يافتم پس سعي كردم ايشان را به عنوان الگوي زندگي خود قرار دهم.

ايشان در پايان عنوان داشت: شيعه و سني بايد دست در دست هم بدهند تا اسلام در تمام جهان منتشر شود و در اين راه علما رسالت عظيمي بر عهده دارند.

پيش از سخنان حجت الاسلام والمسلمين زماني، مولوي عليرضا يعقوبي از علماي اهل سنت تايباد ضمن اشاره به تقابل اسلام و جهان غرب در عصر حاضر و لزوم هوشياري در مقابل توطئه دشمنان اظهار داشت: زماني دو قدرت شرق و غرب دائيه داران مديريت جهاني بودند اما همانگونه كه حضرت امام(ره) فرمودند، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، اسلام نيز به عنوان سومين قدرت جهان پا به عرصه گذاشت و امروز شاهد آن هستيم كه غرب و شرق در يك اتحاد استراتژيك در مقابل اسلام ايستاده اند و به دنبال نابودي آن هستند.

برنامه پاياني صبح روز چهارم اردو برگزاري كارگاه آشنايي با طب سنتي توسط استاد حجت الاسلام والمسلمين ناظريان بود كه تا اذان ظهر ادامه داشت.    

 

[Not a valid template]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.