در آستانه یوم الله ۹ دی: جمعی از علمای اهل سنت خراسان جنوبی با مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی دیدار نمودند.

حجت الاسلام مشرفی، در اين ديدار كه روز پنج شنبه ۷ دي ماه سال جاري در محل دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان جنوبي صورت گرفت، اظهار داشت: مردم مقاوم و نستوه خراسان جنوبي در همه صحنه هاي انقلاب اسلامي پيش رو و جلودار ساير استان ها بوده اند.
به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام مشرفی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شعبه خراسان جنوبی در اين ديدار، اهل سنت استان را همانند سایر اقشار جامعه استان مردمی شریف، قانع و انقلابی دانست و افزود: مشکلات، خشکسالی و محرومیت ها نتوانسته است از عزم و اراده این مردم در دفاع از نظام و انقلاب بکاهد و این مردم شایسته خدمت هستند.
وي افزود: این نوع رفتار، نشانگر هوشیاری و بصیرت افزایی و تلاش علمای بزرگوار اهل سنت است كه در همه صحنه هاي انقلاب اسلامي پيش رو و جلودار سايرين بوده اند.
در ابتدای این جلسه مولوی فاروقی امام جمعه اهل سنت بيرجند با ذکر روایت شریفی از پیامبر گرامی اسلام كه مي فرمايند،«زر غبّا تزدد حبّا» به برکات اين گونه دیدارها در بین افراد جامعه اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری چنین نشستهایی در جهت همدلی و رفع مشکلات موثر است.
مولوی حسینی فندخت امام جماعت مسجد جامع درميان نيز ضمن قدر دانی از برکات نظام و انقلاب و رهبری در بخشی از سخنان خود به وفاداری و حضور اهل سنت استان در عرصه های مختلف انقلاب اشاره کرد و افزود: سند این وفاداری چهار دهه هماهنگی و همراهی این مردم شریف و انقلابی است.
در ادامه مولوی خالقی از علماي برجسته اهل سنت استان نيز با اشاره به فتنه گری دشمنان نظام تصریح کرد: اهل سنت استان با وجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی بر اثر خشکسالی و .. هیچگاه فریب استکبار جهانی را نخورده اند و در مقابل فتنه گران ایستاده اند.
گفتنی است، در حاشیه این گردهمایی که با حضور علمای اهل سنت بیرجند، درمیان، زیرکوه، نهبندان و سربیشه برگزار گردید علما و روحانيون حاضر در جلسه در فضایی صمیمی به اظهار نظر و گفتگو در مورد مسائل مربوط به مساجد و مدارس علمیه اهل سنت پرداختند.

 

 

[Not a valid template]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.