در آستانه فرارسيدن ايام الله دهه فجر و سالروز پيروزي انقلاب اسلامي: امام جمعه، فرماندار و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خواف با مدیر و اساتید حوزه علمیه احناف خواف دیدار و گفتگو نمودند.

مولوي مطهري در اين ديدار گفت: وحدت ميان اهل شيعه و سني در كشور همانگونه كه باعث پيروزي انقلاب در سال ۵۷ شد، همانگونه مي تواند باعث تداوم اين نظام گردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي مطهری در ديدار با امام جمعه، فرماندار و رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان خواف، با بيان اينكه وحدت ميان مردم شيعه و سني در شهرستان خواف كم نظير است، خاطرنشان کرد: مهمترین اصل مهم در جامعه اسلامی، وحدت، اخوت، محبت و همدلی است که باید میان مسلمانان به‌خصوص اهل علم و مسئولین محترم مورد توجه قرار گیرد.

وي افزود: اگر ما به دنبال جامعه سالمی هستیم باید اخوت و محبت داشته باشیم؛ چنانچه آیات قرآن کریم، احادیث گهربار رسول الله(ص)، اقوال بزرگان دین، مقام معظم رهبری و امام راحل(رح) نسبت به این امر مهم تأکید فراوان دارند.

ایشان تأکید کرد: همانطور که وحدت علما و مردم اهل تشیع و اهل سنت باعث شد تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد، همچنین وحدت می‌تواند باعث تداوم این انقلاب باشد.

مدیر حوزه علمیه احناف خواف بیان داشت: الحمدلله همدلی میان مسئولین شهر خواف یکی از نعمت‌های بزرگ و خوب این شهر است.

ایشان خطاب به حجت الاسلام والمسلمين شمسيان امام جمعه جديد شهر تربت جام، تصریح کرد: الحمدلله در تمام جلساتی که با مسئولین محترم داشتیم و داریم، تأکید ما بر امر وحدت و اخوت است که انشاءالله با حضور حضرتعالی و با سابقه درخشانی که داشتید این امر مهم بیش از پیش ادامه یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.