دادستان دادسرای ویژه روحانیت در شرق کشور: مهمترین وظیفه روحانیون در برهه ی کنونی مقابله با تفکرات انحرافی است

حجت الاسلام والمسلمين رضا زرندی، گفت: ايجاد گروههاي خشني همچون داعش در راستاي دور كردن مردم از روحانيت اصيل، از برنامه هاي دشمن مي باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت الاسلام والمسلمين رضا زرندي دادستان دادسراي ویژه روحانیت در شرق کشور در همایش شروع سال تحصیلی مدارس علمیه اهل سنت در روستاي امانلي راز و جرگلان اظهار داشت: این جلسه علم و ادب است و جلسه مجاهدین عرصه فرهنگ. خداوند متعال به عصر قسم یاد می کند، اولا کسی که قسم می خورد خداوند متعال است که به عصر قسم می خورد در تفاسیر بعضی تعبیر کرده اند به عصر ظهور پیامبر اکرم(ص) و بعضی گفته اند که عصر ظهور حضرت مهدی(عج) است و بعضی گفته اند که وقت عصر و قسمت بعد از ظهر مربوط به نماز عصر است و بعضی گفته اند که عصر یعنی زمان که بخشی از آن در اختیار ما قرار دارد.

وی بیان داشت: حضرت علی می فرمایند که نفس کشیدن انسان گام برداشتن به سوی مرگ است و هر نفس و ضربان قلبش از عمرش را کم می کند و ضربان قلبش در نزد خداوند متعال مشخص است و هر نفسی که می کشد، یک گام به سوی مرگ نزدیک می شود و باید بینیم ما این عمر را با چه چیزی معامله می کنیم و ارزش این عمر ما چه چیزی است.

حجت الاسلام والمسلمين زرندی خاطرنشان کرد: در روایتی حضرت علی(ع) می فرمایند، برای جان های شما هیچ ارزشی نیست، مگر بهشت و فقط با بهشت معامله کنید و خداوند فرموده است که ارزش انسان فقط آن چیزی است که با بهشت معامله شود و اما اگر بخواهد با مادیات قیاس شود، هیچ ارزشی ندارد و این انسان است که در خسارت است.

دادستان ویژه روحانیت خاطرنشان کرد: ملت ما بايد در رابطه با انقلاب و دفاع مقدس حق را بشناسند، مبادا به سمتي حركت كنيم كه حق را كتمان مي كنند.

وي ادامه داد: متأسفانه دشمن در حال کار و تلاش است و خوب احساس کرده که مردم اعتمادشان به كجاست و شروع به تخريب اين پايگاه اجتماعي كرده اند و اين پايگاه اجتماعي علما و روحانيون و حوزه هاي علميه است.

حجت الاسلام والمسلمين زرندی سياست دشمن را ايجاد خلل در ارتباط ميان مردم و علما دانست و اظهار داشت: ايجاد پديده هايي همچون داعش كه با استفاده از نام روحانيت و علما چهره اي خشن از اسلام به نمايش گذاشته اند در راستاي همين تخريب است.

بر اساس اين گزارش، در انتهاي همایش شروع سال تحصیلی مدارس علمیه اهل سنت كه در روستاي امانلي راز و جرگلان برگزار شد، از آقاي آنه محمد سهراب از حفاظ و قاريان قرآني و نفر برتر مسابقات قرآني سال ۹۷ تقدير به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.