خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد: قدس امروز مسئله اول جهان اسلام است.

مولوي توكلي اظهار داشت: امروز شاهد آن هستيم كه اجماع جهاني بر عليه رژيم صهيونيستي شكل گرفته است و كشورهاي ديگر نيز به خبث طينت اين رژيم پي برده اند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي امام جمعه اهل سنت تايباد، در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با اشاره به دو رای گیری صورت گرفته شورای امنیت سازمان ملل و مجمع عمومی این سازمان علیه اقدام آمریکا در معرفي قدس شريف به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي ابراز داشت: امروز بحمدلله شاهد آن هستيم که اجماع جهانی علیه اسرائیل و آمریکا در شورای امنیت و صحن عمومی سازمان ملل بوجود آمده است.

مولوي توكلي سیستم حاکم بر سازمان ملل را ظالمانه و قلدرمآبانه توصیف کرد و افزود: سیستم ظالمانه شورای امنیت باید برچیده شود. چرا قلدری آمریکا باید آرای جهانی‌را بشکند؟ البته در مجمع عمومی سازمان ملل الحمد لله رای جهانی به گونه اي ديگر بود و جز چند جزیره بی نام و نشان و بی هویت آن هم به خاطر ترس از منافع مادی، کسی از آمریکا و اسرائیل حمایت نکرد. این لطف خدا و اثبات حقانیت اسلام است.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد افزود: ما باید بدانیم قدس پیکره اسلام است و هیچ وقت نباید از پیکر اسلام جدا شود. محبت قدس از ایمان است. هرکس به قدس محبت داشت مومن است و هرکس محبتی به قدس نداشت، مومن نیست. همانطور که به کعبه و مسجد النبی عشق می‌ورزیم باید همانطور به قبله اول خود عشق بورزیم. مسلمانی که بی توجه به مسئله فلسطین و قدس است، در مسلماني کامل نیست.
وي ادامه داد: حاکمی که امروز علیه قبله اول خود دست در دست یهود و نصارا می گذارد، مسلمان نيست. نمي توانيم بگوییم ما مسلمانیم ولی قدس مهم نیست. البته جز اندک سران کشورهای اسلامی که به دنبال منافع مادی و نظامی هستند، بقیه به اهمیت قدس تاکید دارند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با بیان اینکه تاریخ گواه است که یهود جایگاهی در قدس شریف ندارد، افزود: درست است معبد سلیمان که خداوند آن را مسجد الاقصی نامید ، در این‌سرزمین است، اما باز هم هیچ جایگاهی برای یهود در سرزمین فلسطین وجود ندارد و هیچ حقی هم نه تاریخ به آنها می دهد و نه منطق انسانیت.

ایشان اجماع جهانی علیه آمریکا و اسرائیل را معجزه اسلام خواند و افزود: امروز معجزه اسلام ثابت شد و به گفته سخنگوی محمود عباس ” این رای پیروزی بزرگ برای فلسطین است”. دیدیم خداوند چطور معجزه اش‌ را نمایش داد و در قطعنامه نهایی هر تغییری در این سرزمین مقدس را در مجمع عمومی سازمان ملل از زبان خود کشور های غیر مسلمان ممنوع کرد. خدارا شکر می کنیم و یقین می کنیم‌که قدس شریف از آن اسلام است و از آن اسلام تا قیام قیامت خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.