خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد: اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي بي حرمتي به قبله اول مسلمين و دهن كجي به اعتقادات ميليون ها مسلمان است.

مولوي توكلي اظهار داشت: مسجد الاقصی از آن مسلمانان جهان بوده و هیچ کس حق دخالت در این امر را ندارد. هزاران ترامپ و نتانیاهو نمی تواند این مسجد را از مسلمانان بگیرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي غلام نبي توكلي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تايباد با بيان اينكه مسلمانان جهان در مقابل اين اقدام رئيس جمهور آمريكا سكوت نخواهند كرد اظهار داشت: تاكنون هيچ يك از روساي جمهور آمريكا جرأت چنين جسارتي را نداشتند اما ترامپ كه از نگاه خود مردم آمريكا نيز انساني نامتعادل است به چنين اقدامي دست زد و قلب همه مسلمانان جهان را جريحه دار نمود.

وي افزود: وجود كشوري به نام اسرائیل هيچ گاه از طرف مسلمانان جهان به رسميت شناخته نشده و نخواهد شد. این غده سرطاني را انگلیس ملعون پایه گذاری کرد و به فرموده امام راحل به زودي از بين خواهد رفت.

مولوي توكلي ادامه داد: امروز روزی است که همه مسلمانان جهان بايد اين اقدام نفرت انگيز را محكوم نمايند و به همه جهانيان بفهمانند كه مسلمانان جهان در دفاع از مقدسات خود يكدل و يكزبان هستند.

ايشان در پايان با بيان سخناني از بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: امام راحل مي فرمودند، بیت المقدس پاره تن اسلام است و هیچ کس نمی تواند آن را از اسلام جدا کند. یا در جایی دیگر می فرمودند: هر مسلمانی اگر یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد، اسرائیل را آب می برد. امروز روزي است كه مي بايست مسلمانان يكصدا نداي آزادي فلسطين را سر دهند و در اين راه از هيچ كوششي فروگذار ننمايند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.