خطیب جمعه اهل سنت بجنورد: نماز ستون دین است و ساختمان های دین روی ستون آن بنا می شوند

داود آخوند داوری گفت: هرکسی نماز بخواند دین را استوار کرده و هرکسی که نماز نخواند، دین را نابود کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، خطیب جمعه اهل سنت بجنورد در خطبه های این هفته با اشاره به جایگاه و اهمیت نماز از دیدگاه اسلام و رسول الله اظهار داشت: مسلمان با ۵ چیز تکمیل می شود که اولین کلمه شهادت(اشهدان لااله الله و محمد رسول الله است) و دوم نماز است و شاید مباحث تکراری باشد، ولی باید در خصوص آن گفته شود. ای مسلمانان و جماعت عزیز اگر ما فلسفه نماز را نمی دانیم، خواندن آن فایده ای ندارد و اگر بدانیم که چه دلیلی دارد که ما نماز می خوانیم ما بهره زیادی را می بریم.

ایشان ادامه داد: نماز ستون دین است و ساختمان های دین روی ستون آن بنا می شوند و ما باید پایه خود را محکم کنیم. خداوند در سوره نساء در خصوص اهمیت نماز می فرمایند و می گوید: نماز های خود را به پا دارید و از مشرکان نباشید و خداوند به رسول الله می گوید: ای محمد تو هرچه در قرآن آمده است برای آنها بخوان و خودت هم بر نماز محکم باشید.

خطیب جمعه اهل سنت بجنورد ابراز داشت: رسول الله می فرماید، هرکسی نماز بخواند دین را استوار کرده و هرکسی که نماز نخواند، دین را نابود کرده است. ای برادران مسلمان آیا این ستون های ساختمان را برداریم و آیا ساختمان استوار خواهد ماند و اگر پایه اصلی دین نباشد، فایده ای ندارد و اگر ساختمان ستون نداشته باشد، خرابه خواهد شد و به این خرابه شیطان خواهد آمد و اگر دین هم بیفتند همانند خرابه خواهد شد و به آن شیطان خواهد آمد. نماز کلید ورود به بهشت است و اگر شما کلید نداشته باشید، نمی توانید به خانه وارد شوید و رسول الله گفته اند که نماز کلید ورود به بهشت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.