خطيب نماز جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب: امام حسین(ع) به تمام مردم دنیا درس مردانگی و شجاعت و ایستادگی در مقابل ظالمین و مسلمان‌نماها داد

سيد نفس آخوند يزداني گفت: امام حسین(ع) برای منافع دنیا و رسیدن به حکومت قیام نکرد، اجرای عدالت حفاظت از دین و مقابله با ظلم يزيد از مهمترین اهداف قیام امام حسین(ع) است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، سيد نفس آخوند يزداني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب با اشاره به قيام عاشورا و شهادت امام حسين(ع) و ياران ايشان خاطر نشان كرد: امام حسین(ع) برای منافع دنیا و رسیدن به حکومت قیام نکرد، اجرای عدالت حفاظت از دین و مقابله با ظلم يزيد از مهمترین اهداف قیام امام حسین(ع) است.

 وي افزود: امام حسین(ع) به تمام مردم دنیا درس مردانگی و شجاعت و ایستادگی در مقابل ظالمین و مسلمان‌نماها داد. امام حسین(ع) تشنه قدرت نبود و برای حکومت و رسیدن به منافع دنیا قیام نکرد، بلکه برای حفاظت از دین، اجرای عدالت و در راستای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در این راه به درجه رفیع شهادت رسید.

ایشان در ادامه اظهار داشت: تمام مسلمانان اعم از شیعه و سنی و حتی تمام انسان‌های آزادۀ دنیا از حادثۀ کربلا و اتفاقی که برای امام حسین(ع) و یارانش افتاد متأثر و ناراحت هستند. اگر ما در زمان حادثۀ کربلا حضور می‌داشتیم حتما با عشق و علاقه در کنار امام حسین(ع) قرار می‌گرفتیم و جانانه با لشکر عبیدالله‌بن زیاد می‌جنگیدیم و به این کار افتخار می‌کردیم.

آخوند يزداني افزود: محبت اهل بیت در قلب تمام مسلمانان وجود دارد. اهل‌سنت به اهل‌بیت عشق می‌ورزند و اهل‌بیت را دوست دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.