خطيب نماز جمعه اهل سنت روستاي باغلق: نافرماني انسان در بهشت باعث شد كه او به دنياي ديگر تبعيد شود

رشید قاری یزدانی گفت: سختيهاي اين دنيا نتيجه نافرماني اول انسان در دنياي گذشته است و بايد تلاش كند تا دوباره بتواند خدا را از خود راضي كند و به بهشت بازگردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، رشيد قاري يزداني در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت روستاي باغلق گفت: کسی که اعمال خیر در این دنیا انجام دهد در آخرت نیز با اعمال خیر و خوب محشور می شود ولی اگر چنین نباشد در آن دنیا نیز بدبخت می شود.

وي افزود: خداوند متعال انسان را در بهشت خلق می کند و راضی هم نیست که به آن زجر و عذاب دهد و در مقابل آن شیطان را خلق می کند که دشمن انسان است در موقع خلق انسان به آدم و حوا می فرماید که از فلان میوه نباید بخورید ولی آدم و حوا دچار لغزش می شود و از میوه ممنونه می خورد و این باعث اخراج او از بهشت می شود.

ايشان ادامه داد: خداوند می فرماید من شما را در بهشت خلق کردم و بدون هیچ زحمتی صاحب بهشت بودی ولی حال که نتوانستی جلوی نفس خود را نگهداری و از بهشت اخراج شدی برای رسیدن به بهشت باید زحمت فراوان از اعمال نیک بکشی و با زحمت باید بهشت را بدست آوری. با اعمال نیک از جمله نماز روزه زکات خوبی به پدر و مادر انجام حج و ترک گناهان و حرام ها .

آخوند يزداني ادامه داد: خداوند مهربان رئوف و با عطوفت است با توجه به نزدیکی عید قربان وظیفه همه ما دستگیری و مهربانی و عطوفت از ضعیفان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.