خطيب نماز جمعه اهل سنت بيرجند: آمریکا بداند که قدس پایتخت کشور فلسطین و قبله اول مسلمین جهان بوده و تا ابد خواهد بود.

مولوی خلیل مرتضایی گفت: آمریکا با اعلام قدس به عنوان پايتخت اسرائيل هرگز نمی تواند امنیت اين رژيم جعلي را تضمین نمايد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي خليل الله مرتضايي مدرس حوزه علميه الصديق بيرجند در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت اين شهر با اشاره به اقدام رئيس جمهور آمريكا در معرفي قدس شريف به عنوان پايتخت رژيم جعلي صهيونيستي اظهار داشت: سالیان سال است بر اثر ظلم و ستمی که از طرف یهود غاصب بر سرزمين فلسطين وارد می شود قلوب مسلمانان جریحه دار و متالم است. بیش از نیم قرن است که ملت مظلوم فلسطین با ظلم و ستم یهود غاصب دست و پنجه نرم کرده و مقاومت می کنند و كشورهاي مدعي حقوق بشر تنها نظاره گر اين ظلم و ستم هستند.

مدرس حوزه علمیه الصدیق بيرجند اظهار داشت: شاهد تصمیم احمقانه و بی خردانه رئیس جمهور آمریکا هستیم  که می خواهد قدس که از آن مردم فلسطین و اسلام و مسلمین است را به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب قرار بدهد.

وي افزود: آنان تصور می کنند که چون مسلمانان در عراق و سوریه و افغانستان مشغول به خودشان هستند  بتوانند از این فرصت استفاده نمایند و قدس را پایتخت اسرائیل قرار دهند اما از باب مقوله عدو سبب خیر شود، تصمیم مذبوحانه اين فرد نادان باعث بیداری هر چه بیشتر جهان اسلام و اتحاد ملت های مسلمان و قیام و انتفاضه های جدید در منطقه خواهد شد.

وی عنوان کرد: آمریکا بداند که قدس پایتخت کشور فلسطین و قبله اول مسلمین جهان بوده و تا ابد خواهد بود و آمریکا با این تصمیم هرگز نمی تواند امنیت اسرائیل را تضمین کند.

ایشان افزود: می طلبد سران کشورهای اسلامی همگام با ملت های خود تصمیم شجاعانه و قاطعانه در مورد فلسطین گرفته و در برابر آمریکا و اسرائیل بایستند و با وحدت و انسجام بیشتر برای همیشه این سرزمین را از تصرف غاصبان خارج سازند.

مولوي مرتضايي اظهار داشت: ما مردم متدين و مسلمان ايران اسلامي اين حركت مذبوحانه و نادرست را محكوم نموده و از همه مسلمانان جهان می‌خواهیم  تا در مقابل این حرکت مقاومت نموده و در مقابل زیاده خواهی های رژیم اشغالگر اسرائیل و حامیان جنایتکارش بایستند و با وحدت و انسجام از قدس و بیت المقدس دفاع نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.