خطيب نماز جمعه اهل سنت بجنورد: فضايل ماه مبارك رمضان قابل شمارش نيست.

جبار آخوند داوری گفت: اگر انسان بداند در ماه مبارک رمضان، چه ثوابی نهفته است، آرزو می کند که تمامی ماه های سال ماه رمضان باشد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، جبار آخوند داوري خطيب اين هفته نماز جمعه اهل سنت بجنورد، با تبريك فرارسيدن ماه رمضان، اين ماه را فرصتي براي ارتباط بيشتر با خدا دانست و اظهار داشت: اگر انسان بداند در ماه مبارک رمضان، چه ثوابی نهفته است، آرزو می کند که تمامی ماه های سال ماه رمضان باشد.

وي افزود: اگر انسان در ماه رمضان نماز نفل بخواند و صدقه نفل بدهد، ثواب زیادی داده خواهد شد.

ايشان با اشاره به حديثي از رسول الله (ص) اظهار داشت: رسول الله مي فرمايد، اگر فردي در ماه رمضان بدون عذر شرعی، روزه خود را ترک کند، اگر ۱۰۰۰ سال عمر کند و ۱۰۰۰ سال روزه بگیرد به اندازه یک روزه ماه مبارک رمضان نمی رسد و آن درجه ای که خداوند در ماه رمضان گذاشته در ماه های دیگر نگذاشته است.

آخوند داوري ابراز داشت: رسول الله فرموده اند، که با دادن افطاری به دیگران، خود را از آتش جهنم رهایی بخشید. صحابه گفتند یا رسول الله ما برای خوردن خود چیزی نداریم و چگونه به دیگران افطاری دهیم؟ رسول الله فرمودند، با دادن فقط یک خرما و یک لیوان آب، خود را از ثواب بهره مند کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.