خطيب نمازجمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبياء بجنورد: مرگ از رگ گردن به انسان نزديكتر است

حمیدآخوند بهمن گفت: مسلمانان مي بايست دائما به ياد مرگ باشند چرا كه هيچ كس در اين دنيا تا ابد باقي نخواهد ماند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حميد آخوند بهمن در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبياء بجنورد با بيان اينكه خداوند می فرمايد، در راه خداوند کسانی که نفقه می کنند، خداوند آن را چند برابر می کند و صدقه کردن برای خداوند خیلی ارزش دارد، اظهار داشت: صدقه در نزد خداوند حرمت دارد و مي بايست از راه صحيح به دست آيد.

وي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به نزديك بودن مرگ به انسان، افزود: مسلمانان مي بايست دائما به ياد مرگ باشند چرا كه هيچ كس در اين دنيا تا ابد باقي نخواهد ماند.

ايشان با اشاره به زمان رحلت حضرت رسول اكرم(ص) به بيان روايتي از آن پرداخت و اظهار داشت: وقتی که رحلت پیامبر خدا حضرت محمد مصطفي(ص) نزدیک شد حضرت عزرائیل از آسمان آمد و هنگامی كه رسول الله(ص) در بستر بیماری بود، از حضرت فاطمه پرسید که چه کسی درب را می زند و حضرت فاطمه گفت که یک زائر آمده است. رسول الله پرسید که ای دخترم تو او را می شناسی حضرت فاطمه گفت که نه نمي شناسم و رسول الله گفت، او همان کسی است که لذت های دنیا را در هم مي شکند و جوانان را یتیم می گذارد و زنان را بی شوهر و جماعت را از يكدیگر جدا می کند. ای دخترم برو و درب را باز کن.

وي افزود: حضرت عزرائیل به رسول الله گفت، السلام و عليكم، حضرت رسول الله گفت: سلام بر تو باد ای برادرم عزرائیل و شما برای گرفتن جان من آمدید و یا برای زیارت کردن من آمدید؟ حضرت عزرائیل گفت: من به زیارت هیچکسی نیامدم و برای گرفتن جان آمدم و خداوند برای تو شفاعت کرد و مهربان شد. اگر شما بگویید که جان من را بگیرید، من جان تو را می گیرم و اگر هم بگویید، برگردید، من بر می گردم و منتظر مصلحت تو هستم و شما چه می فرمایید؟ رسول الله گفت: ای برادرم عزرائیل من تو را به خداوند قسم می دهم که تا زمانی که حضرت جبرئیل به نزد من بیاید، جان من را نگیری. حضرت عزرائیل گفت، حضرت جبرئیل برای استقبال آمدن روح شما در آسمان مانده است. حضرت جبرئیل سپس آمد و به رسول الله گفت، ای محمد خداوند به تو سلام فرستاد و اگر تو بخواهی در این دنیا بمانی، به طول عمر حضرت نوح در این دنیا بمانید. رسول الله گفت، بعد از ۹۵۰ سال همانند نوح که عمر کرد، باید چکار کنم؟ حضرت عزرائیل جواب داد: آخرش فوت کردن و مرگ است. رسول الله گفت: عمر من به آخر رسیده و شما با اذن خداوند جان من را بگیرید.

آخوند بهمن ابراز داشت: وقتی که جان رسول الله می خواست از بدن مبارك ايشان خارج شود، رسول الله فریادی زد و گفت، مرگ چه تلخی داشته است. حضرت فاطمه(س) که در کنارش بود از گردن رسول الله گرفت و ایشان را بغل کرد و حتی عمامه رسول الله کج شد و از خانه رسول الله فریادی بلند شد. از خداوند بترسید و شب و روز دعا کنید و اگر رسول الله اینطوری فریاد کشیده باشد، حال ما در هنگام مرگ چگونه خواهد بود. پیامبر(ص) گفته است که مرگ و زنده بودن من برای شما خیر است. اعمالی را که انجام می دهید، فرشتگان به قبر من آمده و به من نشان خواهند داد و اگر اعمال خوبی داسته باشید، من خوشحال می شوم و اگر گناه باشد، من غم و غصه خواهم خورد و رسول الله در قبر هم برای ما دعا می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.