خطيب نمازجمعه اهل سنت مسجد النبی کلاته محمد علی پهلوان بجنورد: برزخ، قیامت، پل صراط، بهشت و دوزخ حق است و وعده خداوند حق است

شاگلدی آخوند یزدانی گفت: باید مراقب باشید، زندگی دنیوی شما را از آخرت غافل نکند زیرا که زندگی شما سرانجام و عاقبتی دارد و عمر هر انسانی مشخص است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خطيب اين هفته نمازجمعه اهل سنت مسجدالنبي محمد علي پهلوان بجنورد در ابتداي سخنان خود ضمن تسليت شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني و همرزمانش و همچنين سانحه سقوط هواپيماي تهران به اوكران و همچنين سقوط اتوبوس تهران گنبد به مقام معظم رهبري و ملت صبور ايران خاطر نشان كرد: خداوند در قرآن انسان ها را به سه واژه یاایهاالناس، یاایها الذین و یا ایها الکفروا، خطاب قرار مي دهد.

وي افزود: در مورد اول، یاایهاالناس، یعنی ای آدم ها اعم از کافر و مسلمان و عرب و عجم به گونه ای که شامل همه انسان ها می شود.

وي افزود: برزخ، قیامت، پل صراط، بهشت و دوزخ حق است و وعده خداوند حق است که در این بین باید مراقب باشید، زندگی دنیوی شما را از آخرت غافل نکند زیرا که زندگی شما سرانجام و عاقبتی دارد و عمر هر انسانی مشخص است.

 ايشان ادامه داد: برزخ و قیامت، پل صراط، بهشت و دوزخ حق است و وعده خداوند حق است که در این بین باید مراقب باشید، زندگی دنیوی شما را از آخرت غافل نکند زیرا که زندگی شما سرانجام و عاقبتی دارد و عمر هر انسانی مشخص است که روزی ملک الموت جان شما را خواهد گرفت.

وي افزود: هیچگاه از رحمت خدا غافل نشوید و فکر نکنید توبه کردن مخصوص اواخر عمر است. براستی شیطان دشمن قسم خورده است و شیطان به خداوند گفت، به هرنحوی شده است نخواهم گذاشت انسان تو را اطاعت کند.

آخوند يزداني ادامه داد: ای آدم ها شیطان تحقیقا دشمن شما است و مگر می شود به دشمن دوست گفت اما آدم های احمق به دشمنان خود دوست خواهد گقت. هیچ گاه نگذارید مال و منال دنیا ما را از هم جداکند. از صبح تا شب دشمن ترین دشمن تو نفس توست همانگونه که خداوند به داوود گفت: ای داوود پیامبر، به مقابله با نفست بپرداز که نفس وجودی ادعایی خدایی کرده است به نحوی که حتی شیطان هم ادعای خدایی نکرده است. باید ادراده و ایمان قوی داشته باشیم و تمامی اصول و فروع دین را به نحو احسن به جا بیاوریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.