خطيب نمازجمعه اهل سنت خواف: انسان در هر موقعیت اجتماعی که هست، باید خدا را در نظر بگیرد

مولوی جلیل‌ احمد موحدی گفت: خداوند متعال در آیات متعددی، ظلم و تعدّی را نسبت به اموال دیگران رد می‌کند و از کسانی‌که برای رسیدن به اموال ناحق، به قضات رشوه می‌دهند ابراز بی‌رغبتی و بی‌محبتی می‌کند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي جليل احمد موحدي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت خواف، با تلاوت آیه “وَلَا تَأکُلُوا أَموَالَکُم بَینَکُم بِا الباطِلِ وَ تُدلُوا بِهَا إِلَی الحُکَّامِ لِتَأکُلُوا فَرِیقَاً مِّن أَموالِ النَّاسِ بِا الإثمِ وَ أَنتُم تَعلَمُون” (بقرة: ۱۸۸) به ایراد سخن پرداخت.

ایشان در مقدمه سخنان خویش گفت: خداوند متعال در آیات متعددی، ظلم و تعدّی را نسبت به اموال دیگران رد می‌کند و از کسانی‌که برای رسیدن به اموال ناحق، به قضات رشوه می‌دهند ابراز بی‌رغبتی و بی‌محبتی می‌کند. خداوند متعال می‌فرماید: “إنَّ اللهَ لَا یُحِبُّ المُعتَدِین” (بقرة-۱۹۰)

مولوی موحدی در ادامه افزود: انسان در هر موقعیت اجتماعی که هست، باید خدا را در نظر بگیرد، در غیر این صورت اگر کوچک‌ترین تعدّی در اموال مردم کرده باشد طبق گفتار پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم، روز قیامت با چنان حالتی حشر می‌شود که اموال مردم را بر دوش دارد و اظهار پشیمانی می‌کند.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف نسبت به مسؤلیتی که به کسی سپرده می‌شود، اظهار داشت: کسانی‌که خداوند متعال به آنها توانایی مالی داده، حق خویشاوندی و همسایه‌داری را رعایت کنند، چرا که همه ما در یک خانواده زندگی می‌کنیم و اگر نسبت به همدیگر در باب قیمت‌ها و اجاره‌ها دلسوزی نداشته باشیم هیچ کس به من و شما رحم و شفقت نخواهد داشت.

ایشان در آخر سخنان خویش تصریح کرد: کسانی‌که عادت به خوردن اموال ربوی کرده‌اند و معاملات خودشان را با این طور معاملاتی وفق می‌دهند؛ در واقع، اعلان جنگ با خدا را کرده‌اند و زندگی خویش را تباه می‌کنند و در این راستا برای اینکه بتوانند به سعادت ابدی دست پیدا کنند چه خوب است که به معاملات حلال و جایز روی آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.