خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر: مساجد از بهترين مكان هاي روي زمين هستند

مولوي عبدالله زارع گفت: مهمترین و بزرگترین حق مسجد حاضر شدن در نماز جماعت و خواندن نماز فرض در مسجد است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالله زارع خطيب اين هفته نماز جمعه اهل سنت نيل شهر با بيان اينكه خداوند در قرآن مجید می فرماید، إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ اظهار داشت: خداوند مي فرمايد، تعمیر و مرمت و بازسازی مساجد خدا را کسانی به عهده می گیرندکه ایمان به خدا و روز آخرت داشته باشند.

وي افزود: رسول اكرم(ص) در رابطه با اهميت مساجد مي فرمايند، احب البلاد الی الله مساجدها و ابغض  البلاد الی اِلله اسواقها یعنی بهترین جاها نزد خداوند متعال مساجد و خانه‌های خداست و بدترین جا ها نزد خداوند متعال بازارها و خیابانهاست.

ايشان افزود: بنا به فرموده رسول خدا(ص) کسی که در خانه وضوء و طهارت کامل بگیرد و به طرف مسجد بیاید هر گامی که بر می‌دارد و به طرف مسجد می آید یک ثواب در نامه اعمالش نوشته می شود و یک گناه از گناهانش کم می گردد ویک درجه بردرجاتش افزوده می گردد و تا زمانی که در مسجد هست و انتظار نمازجماعت را می کشد برایش ثواب نماز نوشته خواهد شد وگویا اینکه نماز می خواند و فرشتگان و ملائکه در حقش دعای مغفرت و رحمت می کند.

مولوي زارع ادامه داد: در بعضی از روایات و احادیث آمده است فرق نماز کسی که با جماعت نماز می خواند از آنکس که تنها به نماز مي ايستد ۲۷ رتبه است.

ايشان افزود: در روایت دیگري از پیامبر خدا(ص) آمده است كه ايشان از قول خداي متعال مي فرمايد بشارت و مژده بدهید به نور کامل کسانی که در تاریکی‌ها به سوی مساجد می آیند و نماز را با جمع  و جماعت می خوانند.

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر اظهار داشت: مساجد نعمت های خداوند در روی زمین هستند و مهمترین و بزرگترین حق مسجد حاضر شدن در نماز جماعت و خواندن نماز فرض در مسجد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.