خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر: حج افضل عبادات در نزد خداوند متعال است

مولوي عبدالسلام گرگيج گفت: کسی که برای خشنودی خداوند به حج برود و مرتکب گناه نشود به وطن و محل اقامتش برمی گردد بمانند نوزادي است كه تازه از مادر متولد شده یعنی تمام گناهانش بخشیده ومعاف می گردد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی عبدالسلام گرگیج خطيب اين هفته نمازجمعه اهل سنت نيل شهر حج را سفر معنوي و با ارزشي دانست كه مومنان در آن قرار مي گيرند و افزود: فضاي جامعه این روزها فضای حج است و ضیوف الرحمان سالهای سال در انتظار این سفر مبارک هستند.

وي افزود: حج رکن پنجم اسلام است و در سال نهم هجری مناسک حج فرض شده است. حج مدرسه تربیتی و مدرسه اخلاقی است و حجاج در این مدرسه ساخته و تربیت می شوند و به جامعه اسلامی ترزیق می شوند.

ايشان با بيان اينكه سوغات اطاعت رب‌ العالمین و عشق  به معبود و انفاق در راه خدا مهمترین سوغات حج می باشد اظهار داشت: حاجی و زائرخانه خدا با باری از گناه به این سفر معنوی می‌رود و سبکبار و با قلبی نورانی و اخلاق حسنه بر می گردد و باید  اینطوری هم باشد و اگر این چنین نباشد این درس را بدرستی در این سفر حج نیاموخته است.

مولوي گرگيج ابراز داشت: حج عبادت ویژه و خاص است و حجاج بیت الله الحرام مشغول به طاعت و عبادت می شوند و به قول حضرت ابراهیم انی ذاهب الی الله حاجی به سمت خدا رهسپار می شود جهت انجام مناسک واعمال حج وفریضه حج عبادت ویژه و خاص است که مجموعه اي از عبادت ها را در خود جمع کرده است و حج افضل عبادتهاست.

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر با بيان روايتي از پيامبر اكرم افزود: رسول مكرم اسلام فرموده اند، کسی که برای خشنودی خداوند به حج برود و مرتکب گناه نشود به وطن و محل اقامتش برمی گردد بمانند نوزادي است كه تازه از مادر متولد شده یعنی تمام گناهانش بخشیده ومعاف می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.