خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام: روزه ماه مبارك رمضان باعث زدودن زنگار گناه از دل و جان مي شود.

مولوي سيد شهاب الدين موسوي گفت: روزه در ماه مبارك رمضان به ويژه در روزهاي گرم سال باعث مي شود انسان براي ترك گناه و معصيت در طول سال و عمر خويش تمرين نمايد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي سيد شهاب الدين موسوي خطيب اين هفته نمازجمعه نيل شهر در سخنان خود با بيان اينكه فلسفه تمام عبادات و طاعات تمرین و ممارست و بندگی  خداوند متعال است، اظهار داشت: روزه در ماه مبارك رمضان به ويژه در روزهاي گرم سال باعث مي شود انسان براي ترك گناه و معصيت در طول سال و عمر خويش تمرين نمايد.

وي افزود: بسیاری از روزه‌داران هستند که از روزه خود به جز گرسنگی و تشنگی چیزی نصیبشان نمی‌شود بسیاری از شب زنده داران هستند که از قیام شب شان به جز از بیداری چیزی دیگر نصیب آنها نخواهد شد.

امام جماعت مسجد قباي تربت جام، ماه مبارک رمضان را ماه بهار و نزول قرآن دانست و اظهار داشت: وظیفه همه ما است که بیشتر قرآن تلاوت کنیم و در جلسات و محافل قرآنی شرکت نماييم.

ايشان ادامه داد: قرآن مجید کتاب هدایت برای اهل تقوا می باشد. همانگونه كه آهن زنگ مي زند دل انسان نيز از گرفتاريهاي روزگار زنگار مي بندد و قرآن است كه قلب را جلا مي دهد.

مدرس حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد افزود: از خداوند مي خواهيم به ما توفيق انجام عمل صالح و تدبر در آيات قرآن را عطا فرمايد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.