خطيب جمعه اهل سنت نيلشهر: خود شناسي مقدمه خدا شناسي است

مولوي عبدالله صاحبي گفت: حضرت علي(ع) در حديثي مي فرمايد، ) مَنْ عَرَفَ نفسَه فقد عَرَفَ ربَّه کسیکه نفس خود را بشناسند به تحقيق خدای خود را خواهد شناخت.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي عبدالله صاحبي خطيب اين هفته نمازجمعه اهل سنت نيل شهر گفت: خداوند متعال را در قبال تمام نعمتهایش شاکر و سپاسگزاریم که به ما نعمت صحت و سلامتی و عافیت را عنایت فرمود تا در مسجد جامع جمع شدیم جهت ادای فریضه نماز جمعه که فرض عین وعید مسلمانها است.

ايشان با بيان حديثي از رسول اكرم(ص) اظهار داشت: رسول خدا مي فرمايند، در بدن انسان قطعه گوشتی هست اگر آن خوب باشد تمام بدن انسان خوب است و اگر آن تکه گوشت فاسد شود تمام بدن انسان فاسد خواهد شد و سه مرتبه تکرار فرمودند آگاه باشید و بدانید که این قلب است.

مولوي صاحبي ادامه داد: قلب ها سه قسم هستند ۱٫ قلب سالم ۲٫ قلب مریض ۳٫ قلب میت و مرده و سلطان تمام بدن قلب انسان است که چشم دیدنش وگوش شنیدنش  وهمه اعضاء فعالیتشان مرتبط به قلب است و از قلب دستور می گیرند لذا قلب عضو مهم بدن است.

خطيب جمعه اهل سنت نيل شهر افزود: روزی که ثروت و مال و دارایی و فرزندان به كار انسان نمی آيد تنها انسان هاي با قلب سليم هستند كه مي توانند از معابر سخت عبور كنند.

ايشان در پايان به حديثي از حضرت علي(ع) اشاره كرد و اظهار داشت: بنا به فرموده حضرت علي(ع) مَنْ عَرَفَ نفسَه فقد عَرَفَ ربَّه کسیکه نفس خود را بشناسند به تحقيق خدای خود را خواهد شناخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.