خطيب جمعه اهل سنت مشهد ريزه: انقلاب اسلامي در ايران همراه با خيرات و بركات بسيار بوده است.

مولوی ذبیح الله رحیمدادی گفت: چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، در ایران دستاوردهای بسیار زیادی برای مردم داشت و خیر و برکات فراوانی برای مردم ایران زمین به ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي ذبيح الله رحيم دادي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت مشهد ريزه با تلاوت قسمتی از آیه ۷ سوره مبارکه تحریم كه مي فرمايد، یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا اظهار داشت: هر شخص مسلمانی گاهی اوقات دچار خطا و اشتباه می شود که راه حلی هم دارد و با توبه می تواند دوباره به مسیر درست برگردد.

وي افزود: همه باید متوجه باشند در هر شغل و کاری هستند اگر در شب یا روز دچار اشتباه شدند، باید به سوی رب العالمین برگردند و در محضر او به گناهانشان اعتراف کنند تا مورد آمرزش او قرار گیرند و خسر الدنیا و الآخره نگردند.

مولوی رحیمدادی در ادامه به ارزش عبادت در جوانی اشاره کرد و گفت: انسان در سلامتی و جوانی باید از خدا بترسد و گناه را کنار بگذارد و قبل از بسته شدن درهای توبه باید برگردد. توصیه کسی که به گناهان مبتلاست به بقیه این است که دنبال خلاف و معصیت نرو.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: علما وظیفه شان بیان مشکلات و راه های علاج آن مشکل است و در صحبت ها و نصایحشان قصد توهین به کسی را ندارند. هر کس ممکن است در زمینه ای به گناهی گرفتار باشد. او  باید خودش را اصلاح کند نه اینکه در مقابل سخنان علما جبهه بگیرد.

خطیب نماز جمعه شهر مشهدریزه در ادامه با توجه به وجود وسایل ارتباطی امروزی نسبت به استفاده درست آن هشدار داد و گفت: امروزه هر کس در خانه ی خود اسباب گناه را دارد بر والدین لازم است تا بر چگونگی استفاده ی فرزندانشان از موبایل و اینترنت نظارت داشته باشند. اجازه ندهند این نفس سرکش، فرزندانشان را از آنها بگیرد و آنها را بی آبرو کند.

ایشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه بهمن و اعياد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در ایران دستاوردهای بسیار زیادی برای مردم داشت و خیر و برکات فراوانی برای مردم ایران زمین به ارمغان آورد و ان شاءالله کم و کاستی هایش برطرف خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.