خطيب جمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبياء بجنورد: در دين مبين اسلام تاكيد فراواني نسبت به برپايي نماز جمعه و نماز جماعت شده است

عزیز آخوند داوری گفت: خداوند در قرآن نماز را کلید درب بهشت نامیده و اگر نماز هایمان را به وقتش بخوانیم هم در این دنیا و هم در آخرت رستگار خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، عزيز آخوند داوري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت مسجد خاتم الانبياء بجنورد، با بيان اينكه نمازخواندن در دين اسلام داراي اهميت فراوان است خاطر نشان كرد: اسلام بر نماز خواندن به موقع تاكيد فراواني دارد و در اين خصوص آيات و احاديث فراواني وجود دارد. همچنين آموزش نماز و وضو گرفتن صحيح نيز از توصيه هاي اكيد اسلام است.

وي افزود: خداوند در قرآن نماز را کلید درب بهشت نامیده و اگر نماز هایمان را به وقتش بخوانیم هم در این دنیا و هم در آخرت رستگار خواهیم شد.

آخوند داوري اظهار داشت: امروزه مسلمانان جهان اگر می خواهند به آرامش روحی و روانی برسند باید دستورات اسلام و قرآن و حضرت محمد (ص) را که همان نماز خواندن است باید اجابت نمايند.

وي افزود: ما احادیث زیادی در خصوص اهمیت نماز جمعه و برپايي نماز جماعت داریم. پیامبر مكرم اسلام در حديثي مي فرمايند، اگر با پای پیاده به نماز جمعه بیایید و این فریضه دینی را اجابت کنید، قطعا برای شما صواب زیادی نوشته خواهد شد و لذا به همین خاطر هم باید سعی کنیم از دستورات الله تعالی پیروی کنیم و در نماز جمعه و دیگر نمازهای جماعت مساجد حضوری گسترده داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.