خطيب جمعه اهل سنت مسجد النبي بجنورد: دشمنان نظام و اسلام از ابتداي پيروزي انقلاب در ايران سعي در برهم زدن اتحاد ميان مردم بودند

امان دردی آخوند یزدانی، گفت: وجود اختلاف در ميان جوامع اسلامي باعث شد دشمنان اسلام با قدرت و جسارت بيشتري نسبت به تضييع حقوق مسلمين اقدام نمايند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، امان دردي آخوند يزداني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهل سنت مسجدالنبي بجنورد ضمن بيان اين مطلب كه نمازجمعه حج فقراست اظهار داشت: کسانی که از راه دور و نزدیک آمده اند قطعا ثواب آن مثل ثواب جهاد در راه خدا است، برادران اطلاع رسانی کنید تا به نماز جمعه بیایند، خصوصا جوانان، دانشجویان، دانشگاهیان، کسبه در این نمازجمعه حضور پیدا کنند.

وي افزود: هدف از برپايي نماز جمعه جلب رضایت خداست، خداوند با جماعت است اگر مسلمانان دست در دست يكديگر داشته باشند و با يكديگر اختلاف نداشته باشند قطعا مشكلات حل خواهد شد.

ايشان ادامه داد: وجود اختلاف در ميان جوامع اسلامي باعث شد دشمنان اسلام با قدرت و جسارت بيشتري نسبت به تضييع حقوق مسلمين اقدام نمايند.

آخوند يزداني گفت: ايران اسلامي در طول چند دهه با ابرقدرتها و مستكبرين عالم در نبرد بوده است. كساني كه از كشورهاي ديگر به ايران سفر كرده اند از نزديك پيشرفتها و آزاديهاي ديني ساير اديان و مذاهب را ديده اند و به آن معترف بوده اند.

وي افزود: امروز شاهد اختلاف افكني گروههايي در جهان اسلام هستيم كه هيچ اطلاع و آگاهي نسبت به اسلام ندارند.

ايشان ادامه داد: جلوگیری از تحريف در احكام وآموزه هاي دین ابتدا وظیفه علماست، آیه ۷ سوره آل عمران كه مي فرمايد در آینده کسانی خواهند آمد و در صفوف مسلمین قرار خواهند گرفت که به وسيله آيات قرآن فتنه خواهند كرد و از جهل مردم سوء استفاده خواهند كرد و به دنبال نفع خودشان هستند.

آخوند يزداني خاطر نشان كرد: بعضي به دنبال شبهه افكني در دين هستند كه بسياري از این شبهات دروغ هستند و اين افراد از جهل جوانان و مردم استفاده می کنند که خیانت به قرآن و اسلام است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.