خطيب جمعه اهل سنت مسجدالنبي بجنورد: روز جمعه داراي فضايل بيشماري است كه برگزاري نماز جمعه در آن از مهمترين اين فضايل است

شاگلدی آخوند یزدانی گفت: هر كس خود را آماده نماز جمعه كند و با آمادگي كامل در آن شركت كند خداوند حسنات زيادي براي او در نظر مي گيرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، شاگلدي آخوند يزداني خطيب جمعه اهل سنت مسجدالنبي بجنورد با اشاره به فرمايش نبي مكرم اسلام كه فرمودند، هر کسی با پای خاکی خود به نماز جمعه حرکت کند و بیاید، از دوزخ جهنم در امان خواهد بود اظهار داشت: در زمان جاهلیت هم روز جمعه اهمیت داشته است و در آن زمان به روز جمعه اربوه می گفتند و در اسلام نام آن را جمعه گذاشتند.

وي افزود: در روز جمعه خداوند حضرت آدم را خلق کرد و حضرت آدم را از جنت خارج نمود و از نسل حضرت آدم پیامبران و علماء و صلحاء خلق شدند.

ايشان ابراز داشت: نماز جمعه برای گناهان شما کفاره است و همه ی ما که گناهکار هستیم و این جمعه کفاره گناهان است و قدر آن را بدانید. هرکسی غسل كند و لباس تمیز بپوشد و در نماز جمعه شرکت کند، نماز جمعه برای گناهان او کفاره است. جمعه شما را به اخلاق حسنه دعوت می کند و نماز جمعه می گوید که اخلاق نیکو ترویج پیدا کند و اخلاق پیامبر در نماز جمعه ترویج پیدا می کند. از تریبون نماز جمعه اخلاق حسنه را ترویج دهید. هر خوبی صدقه است و هر خندیدن به صورت مسلمان برای شما درجه و ثواب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.