خطيب جمعه اهل سنت سرخس: دشمن بداند شعیه و سنی هم در زندگی و هم در شهادت در کنار یکدیگر هستند.

مولوي رسول پورسياخاني گفت: شهادت شهيد عيسي زهي نشان داد،‌ شيعه و سني در كنار هم از دين و ميهن خود دفاع كرده و جان خود را فدا خواهند كرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي رسول پورسياخاني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه سرخس با بيان اينكه دعا زمانی قبول می شود که رزق حلال باشد، اظهار داشت: زمانی که دعا می کنیم و قبول نمی شود دلیلش این است که رزقمان حلال نمی باشد.

وي افزود: قانون الله این است که زمانی که متوجه دین اسلام شدیم و به دستورات آن عمل نکردیم دچار سختی و بلا می شویم مسلمان اگر خاری به پایش برود  کفاره گناه آن شخص است اگر می خواهیم که رحمت های خداوند بر ما نازل شود به سوی خداوند برگردیم و رحم و شفقت بر یکدیگر داشته باشیم.

ایشان درادامه با اشاره به بازگشت پيكر پاك شهيد تازه تفحص شده اهل سنت دفاع مقدس به سرخس اظهار داشت: شهید حسن عیسی زهی از روستای یاز تپه بودند كه ضمن تسليت و آرزوي سلامت براي خانواده اين شهيد بزرگوار از مردم دعوت مي كنيم كه در مراسم استقبال از اين شهيد بزرگوار شركت نمايند چرا که مقام شهید در نزد الله بسیار بالاست.

مولوي پور سياخاني اضافه كرد: شهادت  برادران اهل سنت در کنار برادران شيعه و جان فشاني آنها براي اسلام و ميهن خود نشان از وحدت و شجاعت و میهن پرستی می باشد. من به نمایندگی از جناب مولوي پارسا ازهمه مردم شهر و روستا دعوت مي كنم در اين مراسم شركت نمايند.

مولوي پورسياخاني اظهار داشت: دشمنان کشور زماني كه مي بينند شيعه و سني در كنار يكديگر از دين و ميهن خود دفاع مي كنند نااميد و مايوس مي شوند. دشمن بداند برادران شعیه و سنی هم در زندگی و هم در شهادت در کنار یکدیگر هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.