خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: پيامبر اسلام(ص) خلاصه همه خوبيها و فضايل هستند

صمد آخوند كوهي گفت: پيامبر اسلام در روز قيامت از همه امتشان شفاعت مي كنند و تا زماني كه يكي از اهل امتشان در جهنم باشند راضي نخواهند شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، صمد آخوند كوهي در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با اشاره به نزديكي ميلاد رسول اكرم(ص) در ماه ربيع الاول، آن حضرت را خلاصه همه خوبيها دانست و افزود: آن حضرت کسی هستند که روز محشر وقتی تمام انبیاء و مقربین ندای وا نفسا سر می دهند ایشان وا امتي گویان از خاک سر بر می آورد.

وي افزود: وقتی اهل محشر از عذاب محشر به تنگ آمده خدمت حضرت آدم(ع) می رسند ایشان آنها را به حضرت نوح(ع) حواله می نمایند و ایشان به ابراهیم(ع) و ابراهيم(ع) به موسي(ع) و آنحضرت به عیسی(ع) رهنمون می شود و او به خاتم رسل سيدنا وحبيبنا ونبينا محمد صلی الله علیه وسلم و آنگاه که خدمت سید کونین می رسند آنحضرت می فرماید من شایسته این کارم و سر به سجده می نهد و خداوند متعال را با حمد و ثنایی که خداوند متعال الهام می‌کند حمد و ثنا می گوید آنگاهست که ندا در می آید سرت را بلند کن و بخواه که خواهشت برآورده می شود و شفاعت کن که پذیرفته می شود.

آخوند كوهي گفت: آنگاه رسول خدا صلی الله علیه وسلم طبق آيه شريفه وَ لَسَوْفَ يُعْطِيكَ رَبُّكَ فَتَرْضى‌ تا وقتی که حتی یکی از افراد امتش در آتش باشد راضی نخواهند شد و تمام امتش را نجات‌ خواهند داد.

وي ادامه داد: رسول خدا صلی الله علیه وسلم برای نجات من و تو و امت خود بدترین شرایط و سختی‌ها را تحمل نمودند ولی هیچگاه بر علیه امتش دعای بد نفرمودند حتی بر سرکرده منافقین نماز جنازه خواندند و لباس خودشان را کفن او کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.