خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: هدف قرار دادن پايگاه هاي آمريكايي در عراق نشان از صلابت و اقتدار نيروهاي نظامي ما دارد

خال محمد آخوند سرفراز گفت: امروز امنيت كشور ما مرهون دلاورمرداني است كه با تمام وجود به حراست از آب و خاك كشور مي پردازند و جان خود را فدا مي كنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، خال محمد آخوند سرفراز در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت روستاي يكه سعود در ابتداي سخنان خود با اشاره به وقايع اخير كشور به ويژه شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني و همرزمانشان و همچنين سقوط هواپيماي مسافربري خطوط هوايي ايران و اوكراين كه باعث كشته شدن نزديك به ۱۸۰ نفر از جمله ۱۵۰ ايراني شد،‌ و همچنين سقوط اتوبوس تهران گنبد که هفت نفر از ۱۹ نفر مسافر آن از یک خانواده بودند،  خاطر نشان كرد: ما تمام این اتفاقات را به مقام معظم رهبری و خانواده‌های قربانیان و عموم مردم ایران تسلیت می گوییم خداوند متعال صبر و جزای جزيل عنایت فرماید.

ايشان با بيان اينكه در اين ميان يك خبر خوش بود كه اين آلام را تسكين داد،‌ ابراز داشت: هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی توسط دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كه باعث تخريب تجهيزات و به هلاكت رسيدن سربازان متجاوز شد نشان از اقتدار و صلابت نيروهاي نظامي ايران دارد.

وي افزود: خدا را شاكريم كه به خاطر امنیت حاکم بر کشور به مسئله جهاد كمتر پرداخته می شود، اما شایسته است در این برهه از زمان در این مورد نیز صحبت کنیم. خداوند در قرآن كريم مي فرمايد، ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجاهَدُواْ فِي سَبِيلِ ٱللَّهِ بِأَموَلِهِم وَأَنفُسِهِم أَعظَمُ دَرَجَةً عِندَ ٱللَّهِ وَأُوْلَئِكَ هُمُ ٱلفَائِزُونَ.

(مقام) کسانی که ایمان آوردند, وهجرت کردند, و با اموالشان و جانهایشان در راه خدا جهاد کردند، نزد خدا برتر وبلند مرتبه تر است، وآنها همان رستگارانند. سوره التوبة، آیه ۲۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.