خطيب جمعه اهل سنت روستاي يكه سعود: تنها تجارتی كه هیچ گونه نگرانی و ضرر و زیان و خسرانی در آن نیست دعوت به سوی الله است

حلیم بردی آخوند درخشانی گفت: خداوند متعال می فرماید هر وقت دو مسلمان با هم اختلاف و جنگ کنند بین آنها صلح کنید و اگر کسی از آنها ظالم باشد از مظلوم در مقابل ظالم حمایت کنید.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حليم بردي آخوند درخشاني در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با بيان اينكه تنها تجارتی كه هیچ گونه نگرانی و ضرر و زیان و خسرانی در آن نیست دعوت به سوی الله است، اظهار داشت: پيامبر اسلام(ص) مي فرمايند، از من برسانيد حتي اگر يك سخن باشد.

وي افزود: براي تبليغ دين لزومي ندارد كه فلان عالم باشيد يا فلان كتاب را خوانده باشيد، بلکه کافی است وقتی که برادر مسلمانت از تو مصلحتی طلبید او را به راه راست و درست رهنمون شوی. و برعکس آن، بدا به  حال کسی که موجب اختلاف در جامعه گردد اختلاف بین دو دوست و دو برادر و پدر و پسر. اگر کسی مرتکب چنين خطایی گردد در تمام گناهانی که به همین خاطر مرتکب می شوند مشارکت دارد غيبتها و تهمتها و فحش و ناسزاگویی ها و حق کشی ها و حتی اگر خدای نکرده این دشمنی و عداوت به اولاد منتقل گردد در گناه آنها هم شریک خواهد بود. لذا باید ترسید و برحذر بود از چنین مصیبت و گناهی که تمامی ندارد.

آخوند درخشاني ابراز داشت: خداوند متعال می فرماید هر وقت دو مسلمان با هم اختلاف و جنگ کنند بین آنها صلح کنید و اگر کسی از آنها ظالم باشد از مظلوم در مقابل ظالم حمایت کنید. نه اینکه اختلافات را شعله تر کنید. ارزش و اعتبار انسان مسلمان از کعبه شریف هم بیشتر است. پس سعي كنيد در ميان مردم مروج صلح و دوستي باشيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.