خطيب جمعه اهل سنت روستاي كهنه جلگه: آن چيزي كه باعث انحراف انسان از راه مستقيم مي شود نفس انسان است

گلدی آخوند کمالی گفت: شيطان، روز قيامت در جواب گنهكاران مي گويد، خداوند توسط پیامبران و صالحین و علما شما را هدایت کرد ولی شما گوش نکردید و به سمت من آمدید.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به اينكه شركت در نماز جمعه باعث از بين رفتن گناهان مي شود، اظهار داشت: در آيات قرآن كريم آمده است كه زماني كه شيطان به خاطر تكبر و غرور از درگاه خداوند رانده شد، عرض كرد خداوندا مرا تا روز قیامت زنده دار تا بندگان تو را بيازمايم و خداوند نيز به او مهلت داد تا قيامت زنده بماند.

آخوند كمالي افزود: شیطان تا آخر قيامت قسم خورده است تا انسان ها را بفريبد و در اين راه از هيچ ترفندي مضايقه نمي كند.

وي ادامه داد: روز قيامت دوزخيان به شيطان اعتراض مي كنند كه چرا ما را فريفتي و شيطان در جواب مي گويد، همه وعده های خداوند حق بود و می دانستم که وعده خداوند قطعا به وقوع می پیوند ولی وعده های من همه تو خالی و وسوسه گر بود و من که هیچ غل و زنجیری نداشتم که به گردن شما بیندازم پس مرا ملامت نکنید و نفس خود را ملامت کنید و امروز من کمک حال شما نیستم و شما هم نمی توانید به من کمک کنید.

آخوند كمالي افزود: شيطان در جواب گنهكاران مي گويد، خداوند توسط پیامبران و صالحین و علما شما را هدایت کرد ولی شما گوش نکردید و به سمت من آمدید.

خطيب جمعه اهل سنت كهنه جلگه خاطر نشان كرد: هر چند خیرات توسط فرزندان و بعد از فوت به انسان سود می رساند ولی به آن اندازه نیست که با دست خود خیرات کند پس سعی کنیم زکات و عشر خود را به موقع پرداخت کنیم و از جمله انسانهای بخیل نشویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.