خطيب جمعه اهل سنت روستاي حصارچه: خداوند انسان را از نطفه اي بد بو آفريد و بعد از آن از روح خود در او دميد

آخوند محمد پروانه افزود: بايد در مقابل نعماتي كه خداوند به ما داده است شكرگزار باشيم و از كفران نعمت بپرهيزيم چرا كه كفران نعمت باعث زوال آن مي شود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آخوند محمد پروانه در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه با بيان اينكه انسان از يك نطفه حرام به وجود آمده است، اظهار داشت: خداوند بعد از به وجود آمدن نطفه از روح خود در او دميد و از اين طريق به يك انسان كامل تبديل شد.

وي افزود: یکی از نعمات خداوند گوش و چشم و قلب است که از این طریق شاکر خداوند باشیم.

خطيب جمعه اهل سنت روستاي حصارچه ادامه داد: یکی از صحابه از پیامبر اکرم(ص) سوال می کند كه ای رسول خدا خداوند که به شما وعده بهشت را داده ولی چرا باز هم این همه راز و نیاز می کنید پیامبر جواب می دهد آیا من برای این همه نعمات خداوند شاکر نباشم. هرچه نعمت در بین آسمان و زمین هست در تسخیر من قرار داده نباید شکر گذار آن باشم. بخاطر همین نماز و راز و نیاز می کنم.

 وي ادامه داد: پیامبر که معصوم هست اینگونه راز و نیاز می کند ما که سر تا پا گناه هستيم چرا شکرگزار نباشیم.

ایشان خاطر نشان کرد: خداوند متعال آنچه که به فرشتگان داده به ماها نیز داده وآنچه که به حیوانات مثل خوردن و شهوت و غیره داده به ماها نیز داده و اگر ما انسان ها به وسیله سرمایه گرانقدری مانند عقل بتوانیم جلوی شهوات و هوا و هوس را بگیریم حتی درجه ی ما از فرشتگان نیز بالاتر می رود ولی اگر غرق شهوت و هوا و هوس شویم درجه ی ما حتی از حیوانات نیز پائین تر خواهد آمد. پس بیاییم قدر بدانیم و شکرگزار خداوند متعال باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.