خطيب جمعه اهل سنت روستاي تازه ياب: اسلام با مجاهدت هاي فراوان اصحاب و ياران پيامبر به دست ما رسيده و وظيفه ماست كه از آن پاسداري نماييم

عبدالله آخوند اماني گفت: امروز ما با عمل كردن به احكام الهي و دستورات قرآن كريم مي توانيم زحمات مجاهدين در راه خدا را ارج نهاده و تكريم كنيم.به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، عبدالله آخوند اماني خطيب اين هفته نمازجمعه اهل سنت روستاي تازه ياب با اشاره به آيه وَالَّذِينَ تَبَوَّءُوا الدَّارَ وَالْإِيمَانَ مِنْ قَبْلِهِمْ يُحِبُّونَ مَنْ هَاجَرَ إِلَيْهِمْ وَلَا يَجِدُونَ فِي صُدُورِهِمْ حَاجَةً مِمَّا أُوتُوا وَيُؤْثِرُونَ عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَلَوْ كَانَ بِهِمْ خَصَاصَةٌ وَمَنْ يُوقَ شُحَّ نَفْسِهِ فَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ اظهار داشت: خداوند در اين آيه شريفه مي فرمايد، و کسانی که پیش از مهاجران در سرای هجرت و ایمان جای گرفتند، کسانی را که به سوی آنان هجرت کرده اند دوست دارند، و در سینه های خود نیاز و چشم داشتی به آنچه به مهاجران داده شده است نمی یابند، و آنان را بر خود ترجیح می دهند، گرچه خودشان را نیاز شدیدی باشد. و کسانی را که از بخل و حرصشان بازداشته اند، اینان همان رستگارانند.

وي افزود: منظور از مهاجرین در اين آيه كساني هستند كه به خاطر دين از مکه به مدینه ترک وطن کرده اند. اموال و قوم وخویش را ترک کرده و در راه خدا سختيها را به جان خريده اند.

ايشان ادامه داد: انصار کسانی هستند كه از مهاجرین استقبال کرده و خوش آمد گویی گفته و به آنها پناه دادند.

آخوند اماني گفت: اهل مدینه با ورود رسول الله به اين شهر به دین اسلام مشرف شدند و از رسول الله  دعوت کردند كه در آن شهر مسكن گزيند.

مدير مدرسه علميه عرفانيه دشتك عليا با بيان اينكه واژه ايثار اولين بار نسبت به انصار مدينه به كار برده شد، اظهار داشت: ایثار كردن یعنی بخشيدن و فدا كردن چيزي كه خودت آن را دوست داري و يا اينكه به آن احتياج داري.

وي افزود: خداوند مهاجرين و انصار را به ما معرفي مي كند و به ما مي گويد كه اين افراد بودند كه دين اسلام را از ۱۴۰۰ سال پيش به دست ما رساندند و اگر مجاهدت هاي ايشان نبود امروز چيزي به نام دين وجود نداشت.

ايشان در پايان ابراز داشت: امروز ما با عمل كردن به احكام الهي و دستورات قرآن كريم مي توانيم زحمات مجاهدين در راه خدا را ارج نهاده و تكريم كنيم.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.