خطيب جمعه اهل سنت خواف: امروز ما مسلمانان و تمام مردم دنیا مورد امتحان بزرگی واقع شده‌ایم. راه نجات از این امتحان، استعانت و اعتماد برای ذات الله تعالی است

مولوی خیرالله نیکخوی گفت: قرنطینه کردن و رعایت اصول بهداشتی تضادی با شرعیت ندارد و اگر افرادی دچار بیماری هستند که مُسری است بایستی در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات و مجامع عمومی خودداری نمایند تا عامل گسترش این بیماری نباشند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي خيرالله نيكخوي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خواف با تلاوت آیه أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا و َهُمْ لَا يُفْتَنُونَ وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَيَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِينَ صَدَقُوا وَلَيَعْلَمَنَّ الْكَاذِبِينَ به ایراد سخن پرداخت.

وی در ترجمه و توضیح آیه فوق گفت: خداوند ذوالجلال می‌فرماید، آیا انسان‌ها گمان می‌کنند تا گفتند ما ایمان آوردیم به حال خود رها کرده می‌شوند و مورد امتحان قرار نمی‌گیرند؟! این یک واقعیت است که ما امت‌های گذشته را مورد امتحان قرار دادیم تا خدا آنان را كه راست گفته‏‌اند معلوم دارد و دروغگويان را نيز معلوم دارد.

مولوی نیکخوی خاطرنشان کرد: امروز ما مسلمانان و تمام مردم دنیا مورد امتحان بزرگی واقع شده‌ایم. راه نجات از این امتحان، استعانت و اعتماد برای ذات الله تعالی است و همچنین، پیشگیری و رعایت اسباب و عللی که امروزه توصیه می‌شود.

وی افزود: احادیث متعددی از رسول اکرم(ص) است که توصیه به رعایت و پیشگیری نموده‌اند.

ایشان تاکید کرد: پیشگیری و رعایت بهداشت مهم است و بایستی رعایت شود اما نباید حساسیت مفرط ایجاد شود. باید آرامش خود را حفظ نموده و مسائل بهداشتی را رعایت کنیم و همچنین متوجه خداوند متعال باشیم زیرا که همه امور به دست خداوند متعال است.

مدرس حوزه علمیه احناف خواف گفت: قرنطینه کردن و رعایت اصول بهداشتی تضادی با شرعیت ندارد و اگر افرادی دچار بیماری هستند که مُسری است بایستی در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات و مجامع عمومی خودداری نمایند تا عامل گسترش این بیماری نباشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.