خطيب جمعه اهل سنت تربت جام: پيامبر اسلام رحمت للعالمين است

مولوی نور احمد رمضانی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم پیامبر را رحمت للعالمين یعنی رحمت برای همه عالمیان معرفی می کند و او را اسوه حسنه و الگوی کامل برای همه کسانی که ایمان به خدادارند قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي نور احمد رمضاني در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت تربت جام اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم پیامبر را رحمت للعالمين یعنی رحمت برای همه عالمیان معرفی می کند و او را اسوه حسنه و الگوی کامل برای همه کسانی که ایمان به خدا دارند قرار می دهد.

ايشان در رابطه با ويژگيهاي پيامبر اكرم(ص) اظهار داشت: از ویژگیهای پیامبر اکرم(ص) هميشه درخدمت خانواده بودند و درکارهای خانه کمک می نمودند. عفو وگذشت فراوان داشتند و از گناهان دیگران به راحتی می گذشتند نماز را در اول وقت و در مسجد اقامه می کردند.

وي افزود: ايشان حرمت کودکان رانگه می داشتند و به بزرگان قوم احترام می نمودند بیش از اندازه مهربان بودند همیشه همراه کودکان یتیم بودند و با آنها غذا می خوردند با غلامان و زیردستان و خدمتگزاران با متانت حرف می زدند و لباس مثل آنها می پوشیدند و در کنار آنها می نشستند و اینها قسمتی از سیره پیامبر رحمت و مهربانی بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.