خطيب جمعه اهل سنت بيرجند: پیامبر(ص) می فرماید، مسلمان کسی است که مسلمانان دیگر از زبان و دستش در امان باشند

مولوی خلیل الله مرتضائی گفت: امروزه امت اسلامی و مسلمانان باید متوجه باشند، ترفند و فتنه ای که دشمنان ایجاد می کنند، از طریق تجمل گرایی و خودآرایی و دل ربایی زنان در خیابان ها و بازارها است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوی خليل الله مرتضائی در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت بيرجند ضمن تلاوت آیه هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولًا مِّنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِن كَانُوا مِن قَبْلُ لَفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿الجمعة: ٢﴾ اظهار داشت: خداوند متعال، رسول نازنین اسلام، پیامبر مهر و رحمت، عطوفت و مهربانی را برای این امت فرستاد و مبعوث‌ کرد تا این امت را از زشتی ها و ناپاکی ها پالایش کند و پاک بگرداند و به سوی ذات رب العالمین و خالق، مالک و متصرف شان سوق بدهد و در نهایت هم بهشت را برای این امت تضمین کند.

وی ادامه داد: پیامبر(ص) می فرمایند، شش چیز را ای مسلمانان از نفس خود برایم ضمانت کنید، من هم بهشت الهی را و رضایت و سعادت و نیک بختی را برای شما انسان ها تضمین می کنم.

مولوی خلیل الله مرتضائی با بيان اين شش چيز اظهار داشت: اولين مورد صاديق بودن با خداست و دومين مورد صدق در وعده به خلق الله است.

ايشان سومين و چهارمين مورد را امانتداري و نپرداختن به اعمال منافي عفت دانست و افزود: بی بندوباری، بی حجابی، بی عفتی باعث هلاکت جامعه می شود. دشمنان اسلام در تلاش هستند که از این طریق، جوامع اسلامی خصوصا نسل جوان و نوجوان رابه فلاکت و بدبختی سوق بدهند.

خطيب جمعه اهل سنت بيرجند اظهار داشت: امروزه امت اسلامی و مسلمانان باید متوجه باشند، ترفند و فتنه ای که دشمنان ایجاد می کنند، از طریق تجمل گرایی و خودآرایی و دل ربایی زنان در خیابان ها و بازارها است.

مولوي مرتضايي مراقبت از چشم را پنجمين مورد دانست و خاطر نشان كرد: عدم تعرض به حقوق ديگران ششمين موردي است كه باعث مي شود انسان در اين دنيا و در آخرت رستگار شود.

وي افزود: پیامبر(ص) می فرماید، مسلمان کسی است که مسلمانان دیگر از زبان و دستش در امان باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.