خطيب جمعه اهل سنت بجنورد: فضيلت نماز جمعه به خاطر آن است كه مسلمانان در كنار يكديگر جمع مي شوند

عبدالحمید آخوند بهمن گفت: پیامبر(ص) فرمودند، هرکس نماز جمعه بخواند، ثواب حج و عمره برای او نوشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، عبدالحميد آخوند بهمن در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اهل سنت شهر بجنورد ضمن بيان فضيلت هاي نماز جمعه اظهار داشت: مسلمانان در روز جمعه در هر كاري كه هستند بايد كار خود را رها كنند و به نماز جمعه بروند.

وي افزود: فضيلت نماز جمعه به خاطر آن است كه مسلمانان در كنار يكديگر جمع مي شوند و اين نامگذاري به خاطر اجتماع مومنين است.

آخوند بهمن گفت: پیامبر(ص) در حدیثی می فرمایند، شماها به نماز جمع و جماعت لازم و حاضر شوید و حاضر شدن شما گناهان شما را پاک و برکت های شما را زیاد خواهد کرد. به همین خاطر خداوند به شماها درجه های زیادی خواهد داد.

خطيب جمعه اهل سنت بجنورد ادامه داد: در روز جمعه حضرت آدم خلق شده است و دوم در روز جمعه حضرت آدم از آسمان به زمین آمده و از دنیا رفته است. در روز جمعه لحظه ای است که هرکسی آرزويي داشته باشد خداوند به او خواهد داد چه دنيوي چه اخروي. در این مورد اختلاف زیاد است و بعضی از علماء گفته اند که این لحظه برآوردن شدن آرزوها در روز جمعه است و بعضی ها هم گفته اند، بین نماز عصر و مغرب است.

آخوند بهمن اظهار داشت: پیامبر(ص) فرمودند، هرکس نماز جمعه بخواند، ثواب حج و عمره برای او نوشته خواهد شد.

ايشان در ادامه صحبت هاي خود با اشاره به فرا رسيدن هفته نيروي انتظامي خاطر نشان كرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند، بزرگترین وظیفه نیروی انتظامی پاسداری از ارزش های اصیل انقلاب اسلامی است.

وي افزود: در برهه ی کنونی ما نظاره گر هستیم که نیروی انتظامی همراه با سایر نیروهای مسلح و نهاد های امنیتی کشور تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، برای صیانت از جان و مال و نوامیس مردم با هرگونه عاملی که بخواهد، رضایت و احساس امنیت آحاد جامعه را مورد تهدید و خدشه قرار دهد، قاطعانه برخورد می کند.

آخوند بهمن ابراز داشت: بنده حقیر به نمایندگی از مردم اهل سنت شهر بجنورد جا دارد تقدیر و تشکر از این نیروهای انقلابی و مدافعان برقراری امنیت در جامعه داشته باشم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.