خطيب اهل سنت نيل شهر تربت جام: وظیفه هر مسلمان است که در طاعات و عبادات و معاملات و معاشرات خود همیشه خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال وکردار و رفتار خود بداند

مولوي محمد فقيري گفت: پیامبر(ص) فرمودند، أَنْ تَعْبُدَ اَللَّهَ كَأَنَّكَ تَرَاهُ فَإِنْ لَمْ تَكُنْ تَرَاهُ فَإِنَّهُ يَرَاكَ، یعنی خداوند را طوری عبادت و کرنش کن که او را می بینی اگرچه تو او را نمی بینی و لیکن یقین کامل داشته باش که او ترا می بیند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، مولوي محمد فقيري خطيب اين هفته نماز جمعه اهل سنت نيل شهر تربت جام با اشاره به اينكه بزرگترین احسان خداوند در حق ما انسان ها این است که بهترین دین و آیین یعنی دین مبین اسلام را دین ما قرار داده است، عنوان داشت: از ديگر نعمات خداوند به مسلمانان اين است كه بهترين كتاب و بهترين پيامبران را به ما عنايت نموده است.

خطیب جمعه اهل سنت نیلشهر در ادامه اشاره به حدیث مشهور و معروف جبریل امین اظهار داشت: حضرت جبرئیل امین از پیامبر خدا پرسیدند، ما الإحْسَان، احسان چیست؟ پیامبر در جواب فرمودند، أَنْ تَعْبُدَ اَللَّهَ كَأَنَّكَ تَرَاهُ فَإِنْ لَمْ تَكُنْ تَرَاهُ فَإِنَّهُ يَرَاكَ، یعنی خداوند را طوری عبادت و کرنش کن که او را می بینی اگرچه تو او را نمی بینی و لیکن یقین کامل داشته باش که او ترا می بیند. پس وظیفه هر مسلمان است که در طاعات و عبادات و معاملات و معاشرات خود همیشه خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال وکردار و رفتار خود بداند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.