خطيب اهل سنت روستاي حصارچه: علم آموزي از فضيلت هاييست كه در اسلام به آن تاكيد شده است

آخوند اراز قلي مكرمي گفت: عقب ماندگي ما در علوم مختلف ارتباطي با اسلام ندارد و هر چه هست مربوط به خود ماست.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، آخوند اراز قلي مكرمي خطيب اهل سنت روستاي حصارچه با اشاره به آغاز سال تحصيلي به موضوع علم آموزي و ارزش آن پرداخت.

وي افزود: علم آموزي و تحصيل در صدر اسلام توسط پيامبر(ص) و امامان معصومين به طور جدي پيگيري مي شد و سفارش اكيد داشتند تا حدي كه بعد از پايان هر جنگ كساني كه به دست مسلمانان اسير مي شدند به دستور پيامبر(ص) به آنها اعلام مي شد، هر كس بتواند به ۱۰ نفر از مسلمانان سواد بياموزد، آزاد خواهد شد و پيامبر با تدبير خود از دشمنان هم بهترين استفاده را مي كرد واز طريق آنها به مسلمانان علم مي آموخت.

ايشان در ادامه افزود: تا زماني كه ما خودمان عقب ماندگي علمي خود را به اسلام نسبت مي دهيم همين طور عقب خواهيم ماند در حالي كه اشكالي بر دين وارد نيست و اسلام در بين اديان بيشترين اهميت و فضيلت رو براي علم قائل است.

آخوند مكرمي اظهار داشت: بايد سعي كنيم براي كسب علم، تلاش وكوشش بيشتري داشته باشيم. فراگرفتن علم وتحصيل دانش آموز به معلم مدرسه ارتباط دارد اما در زيادي از آن به پدر مادر هم مربوط است و در اختيار آنهاست بياييد فرزندان خود را براي تحصيل و علم و ادب راهنمايي كنيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.