حجت الاسلام والمسلمین حمید علوی آزیز خبر داد: برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفت وگوی ادیان با همکاری علمی ۲۱ کشور جهان.

دبیر نخستین همایش بین‌المللی «امام رضا (ع) و گفت و گوی ادیان» عنوان کرد: این همایش با همکاری ۲۱ کشور جهان در قالب برگزاری پیش نشست‌ها، ارائه مقالات و حضور رهبران ادیان تدارک دیده شده است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت ‎الاسلام والمسلمین علوی آزیز در نشست خبری نخستین همایش بین‌المللی «امام رضا (ع) و گفت: وگوی ادیان که  با حضور جمعی از اصحاب رسانه در دفتر سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: این همایش با همکاری علمی برخی از نهاد‌های داخلی و خارجی برگزار می‌شود. بنیاد پژوهش‌های اسلامی و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع)، دانشگاه علوم اسلامی رضوی برخی از نهاد‌های داخلی هستند که در برگزاری این همایش همکاری دارند و همچنین نهاد‌هایی از کشور‌های عراق، سوریه، پاکستان، تانزانیا، رومانی، ایتالیا، اسپانیا و… در برگزاری این همایش ما را یاری می‌کنند.

علوی آزیز به محور نشست‌های تخصصی این همایش اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها در موضوعات «خدا محوری»، «عقلانیت و دیانت»، «محبت و عدالت»، «زندگی مسالمت‌آمیز در پرتو ایمان»، «تربیت دینی و چالش‌های عصر حاضر» و «رابطه با حقوق بشر در ایمان الهی» در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

دبیر نخستین همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفت وگوی ادیان ادامه داد: افتتاح موزه ادیان در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با حضور رهبران دینی، برگزاری نمایشگاه نسخ خطی با محوریت ادیان ابراهیمی، رونمایی از نقاشی فاخر با موضوع مناظرات حضرت رضا (ع)، دیدار و تجلیل از خانواده شهدای مسیحی، یهودی و زرتشتی و.. برخی از برنامه‌های جانبی این همایش است.

وی همچنین تصریح کرد: در این همایش از سرودی که به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی با محتوای توحید و آموزه‌های ادیان ابراهیمی تهیه شده است، رونمایی می‌شود.

علوی آزیز افزود: در ادامه این همایش نیز از ۴۰ عکس برتر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز ادیان در پرتو انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین جمعه ۱۲ بهمن‌ماه همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور، نمایشگاه دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران، آستان قدس رضوی و حرم مطهر ویژه مهمانان خارجی این همایش برپا خواهد شد.

علوی آزیز افزود: مراسم افتتاحیه این همایش ۱۰ بهمن ماه ساعت ۸ صبح در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی آغاز می‌شود و اختتامیه این همایش نیز ۱۱ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.