حامدیزدانی طلبه جدیدالورود حوزه هاي علميه اهل سنت خراسان: همدلي و وحدت و تبعيت از مقام معظم رهبري مي تواند توطئه دشمنان كشور را خنثي كند

حامد يزداني گفت: امروز حوزه هاي علميه نقش مهمي در ايجاد وحدت و همدلي ميان مردم دارند كه اين وحدت همراه با تبعيت از دستورات مقام معظم رهبري مي تواند كشور را از توطئه دشمنان حفظ نمايد.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حامد يزداني از طلاب جديد الورود حوزه علميه صدیقی روستای گز از توابع شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بيان هدف خود از ورود به حوزه علميه و ادامه تحصيل در عرصه علوم ديني اظهار داشت: هدف من از حضور در حوزه علمیه قرار گرفتن در محیطی است که بتوان معارف اسلامی را به بهترین شکل یاد گرفت و در آینده از آن استفاده کرد.

 وي با بيان نقش حوزه هاي علميه در پيشرفت علمي و معنوي جامعه افزود: حوزه های علمیه می توانند باعث ایجاد آرامش روح و روان مردم باشند و فضای مناسبی را جهت پیشرفت جامعه با ترویج زندگی سالم ایجاد نمایند.

يزداني اظهار داشت: وظیفه هر طلبه کوشا و مجتهد این است که متعهد به فرامین دین مبین اسلام باشد و همچنین همواره نسبت به موازین شرعی و قانونی حکومت اسلامی پایبند باشد.

وي رابطه استاد و طلبه را از مهمترين موضوعات مورد بحث در نظام آموزشي حوزوي دانست و افزود: استاد و طلبه حقوقي نسبت به يكديگر دارند كه بايد آنها را رعايت نمايند. نخستين حقي كه طلبه دارد اين است كه استاد آنچه را مي داند به هيچ چشمي در اختيار او قرار دهد و حقي كه استاد دارد اين است كه طلبه به او احترام گذاشته و سخنان او را عمل نمايد.

اين طلبه حوزه علميه صديقي روستاي گز اظهار داشت: امروز حوزه هاي علميه نقش مهمي در ايجاد وحدت و همدلي ميان مردم دارند كه اين وحدت همراه با تبعيت از دستورات مقام معظم رهبري مي تواند كشور را از توطئه دشمنان حفظ نمايد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.