تولیت آستان قدس رضوی: جشن‌های دهه کرامت الگوی شادی مشروع را به نسل جوان ارائه کند

حجت الاسلام والمسلمين احمد مروي گفت: جشن‌ها و ویژه‌برنامه‌هایی که در دهه کرامت برگزار می‌شود، باید الگوی شادی مشروع و بدون انجام فعل حرام را به نسل جوان منتقل کند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت دهه کرامت که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به انتساب دهه کرامت به میلاد با سعادت حضرت رضا(ع)، تصدی برنامه‌های این دهه باید با آستان قدس رضوی باشد اما به دلیل واگذاری این مسئولیت به وزارت فرهنگ و ارشاد، قانون را محترم می‌شماریم.

وی نامگذاری روزهای بین میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ولادت حضرت رضا(ع) به‌عنوان دهه کرامت را ابتکاری تحسین‌برانگیز برشمرد و افزود: این دهه به‌مناسبت میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) نامگذاری شده است؛ لذا آستان قدس رضوی باید در اجرای برنامه‌ها حضوری فعالی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمين مروي بیان کرد: آستان قدس رضوی در حد توان برای پیشبرد برنامه‌های دهه کرامت با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌های اجرایی همکاری خواهد کرد.

تولیت آستان قدس رضوی بر ضرورت انتقال شادی و نشاط مشروع به جامعه در اعیاد و مناسبت‌های دینی تأکید کرد و گفت: در جشن‌های دهه کرامت باید این تلقی که جشن و شادی حتماً با انجام فعل حرام همراه باشد، اصلاح و الگویی از نشاط و شادی مشروع را به جامعه منتقل کند.

وی گفت: ائمه اطهار(ع) در احادیث مختلف به مردم توصیه فرموده‌اند که در شادی ما شادی کنید و در عزای ما عزاداری کنید؛ بنابراین همه ما باید جهت تحقق این فرمایش ائمه(ع) اهتمام بورزیم. با کمی ابتکار عمل و ذوق می‌توان شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرد که در عین ایجاد شادی و نشاط، هیچ شبهه فعل حرامی در فعالیت‌ها وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمين مروي بر لزوم معرفت‌افزایی در مناسبت‌های دینی نیز تأکید و عنوان کرد: در کنار برگزاری جشن‌ها و ارائه الگوی شادی مشروع به جامعه باید جهت تقویت بنیه دینی مردم و ترویج معارف اهل بیت(ع) به جامعه تلاش کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از صوت دلنشین قاریان، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) که در ماه مبارک رمضان موجبات رضایت زائران و مجاوران را رقم زدند، گفت: مسئولان فرهنگی و تبلیغی آستان قدس رضوی در دهه کرامت همچون مناسبت‌های گذشته جهت تعمیق مبانی دینی و آشنایی روح و جان مردم با آموزه‌های اسلامی گام برداشته و در این مسیر تلاش کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.