تأکید علمای اهل سنت خراسان شمالي به رعایت توصیه های وزارت بهداشت در پیشگیری از بیماری کرونا

علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی در بیانیه ای ضمن تأکید بر رعایت نمودن بهداشت فردی؛ از مردم مومن و ولایتمدار این استان درخواست نمودند، به توصیه ها و دستورات وزارت بهداشت و سایر مسئولین نظام جهت پیشگیری از گسترش ویروس جهانی کرونا عمل کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان، متن کامل بیانیه علما به شرح ذیل است:

ما علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی از تمامی پزشکان متعهد، پرستاران دلسوز و دیگر مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با تلاش های شبانه روزی سعی در ریشه کن نمودن ویروس جهانی کرونا را در کشور دارند؛ کمال تشکر را نموده و از درگاه ایزد منان برای این عزیزان سعادت دنیوی و اخروی را آرزومندیم.

همانطوری که ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) نیز در سخنرانی اخیرشان فرموده اند: مسئولین این نظام از روز اول با صداقت اطلاع رسانی کردند و مردم را در جریان قرار دادند و اما برخی کشورهای دیگر که این بیماری در آنها شدیدتر و همه گیرتر است پنهان کاری نمودند.

علمای اهل سنت خراسان شمالی افزوده اند: بنا بر رهنمودهای مقام معظم رهبری؛ از آحاد مردم خراسان شمالی به ویژه جامعه اهل سنت استان خواستاریم به درگاه خداوند دعا نمایند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و دیگر امامان بزرگوار داشته باشند تا ما هرچه زودتر شاهد ریشه کن شدن بیماری کرونا در کشور عزیزمان ایران باشیم.

روحانیون سنی مذهب استان در ادامه بیانیه مذکور عنوان داشته اند: از آنجایی که ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و تمامی قوانین این کشور بنا بر دستورات اسلام می باشند، انشاءالله با لطف و عنایت حق تعالی و همکاری ملت ولایتمدار ایران اسلامی با مسئولین وزارت بهداشت ما هرچه زودتر کرونا را شکست خواهیم داد و برگ زرینی بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهیم افزود.

در پایان بیانیه مذکور آمده است: جامعه اهل سنت خراسان شمالی به خانواده هایی که عزیزانشان را در این مصیبت از دست داده اند از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و از تمامی پزشکان و پرستاران و مسئولین وزارت بهداشت که با تلاش های خالصانه و شبانه روزی دارند به مردم این کشور خدمت می کنند، اجر اخروی را از درگاه احدیت برای این عزیزان آرزو دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.